Jak wynika z raportu Claret i Hugh, West Ham wstrzymał rozmowy o nowym kontrakcie z pomocnikiem Declanem Rice’em do końca sezonu. Zrozumiałe jest, że Rice kierowany przez swojego ojca Seana, będzie rozważał oferty klubów, grających w Lidze Mistrzów. Czy jeśli West Hamowi udałby się zakwalifikować do tych rozgrywek, Rice zostanie w Londynie?

West Ham oficjalnie twierdzi, zawiesił rozmowy, ponieważ nie chce odwracać uwagi Rice’a w trakcie sezonu 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Rice odejdzie, ponieważ zainteresowanie niektórych dużych klubów i oferty finansowe,  będą trudne do odrzucenia. 22-latek jest u progu światowej klasy kariery i zasługuje na grę w Lidze Mistrzów – przeciwko niektórym z najlepszych graczy na świecie.

Odrzucił już dwie propozycje przedłużenia umowy w Londynie, a fakt, że wszystko zostało wstrzymane do lata, może oznaczać, że czeka na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości. Jeśli Rice przedłuży umowę, West Ham może zażądać wyższej opłaty transferowej na kolejne lato.

Rice wie, że na rynku ogarniętym pandemią, klubom może być trudno pobić brytyjski rekord transferowy, aby zapewnić sobie jego obecność

Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, ale jesteśmy pewni, że Rice na razie pozostaje oddany West Hamowi, bez względu na wszystko. Nie jest kimś, kto porzuca swój klub i właśnie dlatego stał się ulubieńcem fanów na tak wczesnym etapie swojej kariery.