Od kilku miesięcy West Ham United jest łączony z transferem Adama Hložka ze Sparty Praga. Szanse na zakontraktowanie utalentowanego Czecha wzrosły po tym jak coraz bliższy wykupienia udziałów w klubie z Londynu, jest Daniel Křetínský. 

Czwarty najbogatszy Czech prowadzi zaawansowane rozmowy na temat przejęcia 27% udziałów w West Hamie i do końca roku powinno dojść do oficjalnego porozumienia. Jak powszechnie wiadomo Daniel Křetínský jest współwłaścicielem Sparty Praga i ma w planach nawiązanie współpracy, pomiędzy klubami z Pragi i Londynu.

Największa gwiazda Sparty, Adam Hložek jest rozchwytywany przez wielkie europejskie kluby, w tym przez West Ham. Jeśli Křetínský zostanie udziałowcem WHU, to Młoty będą na zdecydowanym pole position, aby kupić tego napastnika. Być może do transferu dojdzie już w styczniu.

Kolejnym magnesem przyciągającym 19-latka na London Stadium, jest trójka jego rodaków, która z powodzeniem występuje w West Hamie. Mowa tutaj o Tomášie Součku, Vladimirze Coufalu i Alexie Kralu.

Hložek w obecnych rozgrywkach wystąpił w 20 spotkaniach. Zdobył w nich cztery bramki i zaliczył osiem asyst.