Zawodniczki West Ham United Women w niedzielne popołudnie zostały pokonane 1:0 przez Reading. Rywalki zanotowały swoje drugie zwycięstwo w Super Lidze Kobiet w tym sezonie.

Gol Lauren Bruton okazał się wystarczający do pokonania West Ham w Dagenham. Lauren Bruton strzeliła jedynego gola w meczu – strzał z bliskiej odległości w 26 minucie. Żeńska drużyna West Hamu nie może zaliczać tego meczu do udanych, ponieważ panie nie wykorzystały wielu nadarzających się okazji. Rzut karny w drugiej połowie spotkania obroniła bramkarka Reading, więc i tutaj szczęście nie dopisywało.

Matt Beard, trener londyńskiego zespołu był jednak zadowolony z wysiłków swojej drużyny, co potwierdził w pomeczowych wypowiedziach.

„Myślę, że to był dobry występ. Zdominowaliśmy pierwsze 20-25 minut, na początku gry mieliśmy wspaniałe szanse, aby wyjść na prowadzenie. Później nastąpiło rozluźnienie i błędy, które nie pozwoliły nawet na wyrównanie wyniku”.

Końcówka spotkania wyglądała tak, jakby to zupełnie nie był dzień zawodniczek Młotów. Panie pracowały niestrudzenie, aby przynajmniej wyrównać wynik spotkania, ale obrona Royals była zbyt zdecydowana, żeby ją pokonać.

Po porażce West Ham Women zajmuje 9. miejsce w Super League Barclays po zaledwie trzech rundach spotkań.