Obrońca Luizão pożegnał się z São Paulo w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podziękował klubowi, który go „odkrył”, za możliwość spełnienia marzenia o zostaniu zawodowym piłkarzem.

Jeśli mój czas w São Paulo dobiegnie końca, bez wątpienia pozostanie we mnie wdzięczność. To jest słowo, które chcę wypowiedzieć – napisał dzisiaj Luizão.

Obrońca ma kontrakt z São Paulo tylko do stycznia 2023 roku – odrzucił kilka propozycji odnowienia kontraktu z São Paulo. Powodem są jego marzenia o grze w europejskiej piłce nożnej. Luizão był obserwowany także przez Fulham, ale negocjacje zakończyły się sukcesem Młotów.

Od jakiegoś czasu trwają rozmowy, w jaki sposób można rozstrzygnąć transakcję bez odszkodowania z wykorzystaniem ewentualnej klauzuli odsprzedaży. Zawodnik nadal musi uzyskać pozwolenie na pracę i jest jeszcze kilka innych rzeczy, które muszą zostać sfinalizowane, zanim West Ham będzie mógł potwierdzić jego transfer (w tym opłaty dla agentów).

Mimo to, zawodnik zdecydował się na Instagramie napisać pożegnalną wiadomość do fanów swojego klubu – w treści użył słowa „jeśli”, ponieważ jego kontrakt oficjalnie wygasa dopiero końcem stycznia.

To było 6 lat ogromnej nauki i pracy. Przybyłem jako marzyciel… młody chłopak, a opuszczam klub jako człowiek z celami i to takimi naprawdę do spełnienia. Wiem, że wielu będzie oceniać formę, z którą opuszczam zespół, ale daję jasno do zrozumienia, że ​​przede wszystkim zachowuję szacunek i miłość do klubu. Dziękuję São Paulo Futebol Clube – napisał dalej Luizão.

ExWHUemployee: Powiedziano mi, że klub uważa iż ​​umowa jest bardzo bliska finalizacji, ale jeszcze nie do końca wszystko zostało ustalone. Poinformowano mnie również, że jeśli Luizão dołączy (w co wszyscy w klubie wierzą), to na razie będzie uważany za zawodnika akademii, a nie jako opcja pierwszego zespołu.

Luizão będzie siódmym zawodnikiem ze składu na 2022 rok, który odejdzie z São Paulo pod koniec sezonu. Reinaldo, Miranda, Eder, Marcos Guilherme, Andrés Colorado i Nahuel Bustos opuścili już zespół w ostatnich tygodniach. Igor Gomes  ma uzgodnione przejście do Atlético-MG. Prawdopodobnie bramkarz Thiago Couto także zakończy przygodę z São Paulo.