Długo wyczekiwane losowanie trzeciej rundy Pucharu Anglii odbyło się w poniedziałek 28 listopada, a West Ham United był jednym z 64 klubów czekających na wyłonienie swoich przeciwników.

Młoty zmierzą się z Brentford

West Ham trzykrotnie w historii klubu wygrywał prestiżowe rozgrywki pucharowe. Po triumfach w 1964 i 1975 roku, ostatnie zwycięstwo w Pucharze Anglii miało miejsce w 1980 roku, kiedy głową Trevora Brookinga pokonał Arsenal 1:0 na stadionie Wembley.

W zeszłorocznym Pucharze Anglii podopieczni Davida Moyesa odpadli w piątej rundzie, przegrywając 3:1 z Southampton na St Mary’s Stadium 2 marca 2022 roku. Młoty wcześniej pokonały Leeds United i Kidderminster, by awansować do tego etapu

West Ham po raz ostatni dotarł do finału Pucharu Anglii w 2006 roku, ale przegrał z Liverpoolem – obecnym posiadaczem Pucharu Anglii – po remisie 3:3 w rzutach karnych.

Losowanie właściwej trzeciej rundy FA Cup odbyło się na Anfield – domu zeszłorocznych zwycięzców Pucharu Anglii, Liverpoolu – między 19:00 a 19:30. Można było je obejrzeć w BBC Two, a także na kontach Emirates FA Cup na Twitterze, Instagramie i Facebooku.