Wisienką na torcie niedzielnych gier na Mistrzostwach Świata było spotkanie na Al Bayt Stadium. Niemcy zremisowali tam 1:1 z Hiszpanią w ważnym dla obydwu zespołów meczu. Zawodnik West Hamu United, Thilo Kehrer zagrał od pierwszej minuty, jednak został zmieniony w 70 min.

Taki wynik w grupowym szlagierze oznacza, że wszystkie drużyny w tej grupie wciąż liczą się w walce o awans, ale żadna nie może być pewna gry w 1/8 finału.

W swoim pierwszym spotkaniu podczas tego turnieju Hiszpanie wygrali aż 7:0 z Kostaryką. Z kolei Niemcy sensacyjnie przegrali 1:2 z Japonią. P

Dzisiaj przez większą część wieczoru wydawało się, że Niemcy będą mogli powoli pakować się w drogę powrotną do domu. Trafienie na wagę remisu w wykonaniu Niclasa Fullkruga spowodowało jednak, że wszystko może się jeszcze zdarzyć. Sytuacja rozstrzygnie się już za kilka dni podczas starcia z Kostaryką. W ostatniej serii gier Hiszpania zmierzy się z Japonią, a Niemcy właśnie z Kostaryką.

Spokojniejszy fragment meczu około 70 minuty spowodował, że Hansi Flick zmienił aż trzech zawodników – Ilkayego Gundogana, Thilo Kehrera i Thomasa Muellera. W ich miejsce weszli: Leroy Sane, Lukas Klostermann i Niclas Fuellkrug.