Według The Guardian, West Ham United zakończył zainteresowanie pomocnikiem Ajaksu – Edsonem Alvarezem, ponieważ uznał go za zbyt drogiego. Alvarez planował opuścić Ajax jeszcze pod koniec okienka transferowego zeszłego lata, kiedy chciała go Chelsea, ale holenderscy giganci zablokowali ten ruch.

West Ham prowadził w ostatnich dniach rozmowy w sprawie sprowadzenia go na London Stadium, ale zakończono pościg za pomocnikiem. Ajax chce umowy o wartości 45 milionów funtów, zanim zgodzi się sprzedać Alvareza, a West Ham uważa, że ​​jest to zbyt duża inwestycja.

Młoty nie są gotowe do wydawania takich kwot za Alvareza i teraz patrzą na inne cele. Mają na oku Joao Palhinhę z Fulham i podobno przygotowują ofertę otwarcia. Co zaskakujące, Palhinha będzie kosztował o 5 milionów funtów więcej niż Alvarez. Plusem jest fakt, że grał w Premier League i jest gotowy na wyzwania angielskiej najwyższej klasy rozgrywkowej.

David Moyes chce sprowadzić dwóch pomocników, którzy zastąpią Declana Rice’a, jeśli odejdzie tego lata. West Ham jest również zainteresowany Jamesem Wardem-Prowse i Kalvinem Phillipsem w trwającym okienku transferowym.