Lucas Paqueta, to filar linii pomocy w ekipie Davida Moyesa. Nasz „Brazilian Magnifico” zagrał od pierwszej minuty w spotkaniach towarzyskich reprezentacji Brazylii,  kolejno z Gwineą (4-1) oraz Senegalem (2-4). W drugiej rywalizacji zanotował bramkę, jednak nie wystarczyła ona do zwycięstwa. Często mecze reprezentacji tworzą ryzyko kontuzji, a trenerzy klubowi niechętnie do nich podchodzą. 

Jak podaje Ex: „Zapytaliśmy o aktualizacje stanu zdrowia Lucasa Paquety, pod kontem kontuzji”. Ustalono, że zawodnik naciągnął mięśnie szyi, jednak nie jest to poważny uraz i na pewno nie wiąże się ze złamaniem kości. Brazylijczyk po zgrupowaniu udał się na wakacje, nie zgłaszając potrzeby żadnej pomocy medycznej. Otrzymał jedynie zabiegi przyśpieszające pełny powrót do zdrowia i oczekuje się, że będzie w pełni sił przed rozpoczęciem sezonu przygotowawczego.

                                   Lucas Paqueta z rodziną po zgrupowaniu

Co więcej, zaobserwowano, że Newcastle przygotowuje ofertę na Lucasa, jednak West Ham nie zamierza sprzedawać Brazylijczyka. Jest on zadowolony z pobytu w Londynie i z optymizmem patrzy na kolejny sezon w The Hammers i udział w Lidze Europy.