Zawodnik młodzieżowych drużyn West Hamu, Manny Longelo, został wykupiony przez Birmingham City za około 400 tysięcy funtów. 22-latek dotychczas przebywał w niebieskiej części miasta na zasadzie wypożyczenia, lecz od teraz związany będzie z klubem umową obowiązującą do 2026 roku.

Longelo dołączył do The Blues w sierpniu 2022 i od momentu przyjścia wystąpił łącznie w 16 spotkaniach. W tym czasie udało mu się zdobyć jedną bramkę oraz dwie asysty, a jego występy były na tyle dobre, że BCFC zdecydowali się na permanentny zakup zawodnika. Ekipa z St Andrew’s wierzy, że wkład Anglika w grę zespołu pozwoli im na utrzymanie się w Championship.

Emmanuel Longelo wystąpił w pierwszej drużynie Młotów dwukrotnie – przeciwko Hull City w Carabao Cup, oraz podczas pamiętnego meczu z Dinamo Zagrzeb w Lidze Europy. Był on wówczas jednym z pięciu piłkarzy Akademii, którzy dostali szansę gry na tym poziomie. Warto wspomnieć, że w związku z odejściem Longelo, jedynym młodzieżowcem, który wziął udział w potyczce z chorwacką drużyną i nadal przebywa w klubie jest Jamal Baptiste.

Dziękujemy za grę dla West Hamu i życzymy powodzenia w dalszej karierze.