Menedżer żeńskiej drużyny West Ham United był zadowolony z profesjonalnego występu swojej drużyny, dzięki któremu jego zawodniczki pokonały Chichester & Selsey Ladies w czwartej rundzie Pucharu Anglii Vitality kobiet 11:0.

Myślę, że byliśmy wspaniali – jestem bardzo zadowolony z występu. Wprowadziliśmy wiele zmian na dzisiejsze popołudnie, mając na uwadze wtorkowy mecz. Było naprawdę miło patrzeć, jak wiele naszych młodych zawodniczek dobrze sobie radzi. To jest dla nas fantastyczne – powiedział po meczu Olli Harder.

Najważniejszy był dla mnie profesjonalizm mojego zespołu. Z tego punktu widzenia byliśmy genialni, pracowaliśmy przez pełne 90 minut, jednocześnie staraliśmy się oszczędzać, ze względu na to, jak ważny mecz mamy we wtorek [z Aston Villą]. Dzisiejsze zawody dały też kilku młodym zawodniczkom Akademii  West Hamu szansę, na kilka minut na boisku. 

Chcieliśmy zachować pewność siebie po naszym meczu z Reading i myślę, że zrobiliśmy to. Strzeliliśmy 16 goli w naszych dwóch ostatnich spotkaniach zapisując dwa czyste konta, co jest niezwykle pozytywne. Mamy nadzieję, że pójdziemy naprzód i przeniesiemy część tej formy na wtorek – dodał Harder.

O perspektywie zmierzenia się z Aston Villą

Mecz z Villą jest bardzo ważny. Wiemy, jak istotne jest zbieranie punktów przeciwko nim, aby zabezpieczyć naszą pozycję w lidze. Zmierzamy we właściwym dla nas kierunku i teraz chodzi o to, aby we wtorek dobrze zagrać – powiedział na zakończenie rozmowy Harder.

To decydujące starcie z Aston Villą zostanie rozegrane na Victoria Road we wtorek 20 kwietnia o godzinie 18:00. Mecz można będzie oglądać na żywo w BT Sport.