West Ham United uda się na towarzyski mecz z występującym w National League Dagenham & Redbridge w środę, 21 marca. Spotkanie zacznie się o 20.30 czasu polskiego.

Populani The Daggers znajdują się w niesłychanie ciężkiej sytuacji finansowej i próbują za wszelką cenę podreperować swój budżet. Jednym z pomysłów było zorganizowanie sparingu z zaprzyjaźnionym West Hamem.

Gdy do gabinetu Davida Sullivana wpłynęło zapytanie o pomoc od lokalnego klubu, współwłaściciel The Hammers porozmawiał z Davidem Moyesem. Doszli oni do wniosku, iż są skłonni pomóc, zgadzając się na mecz towarzyski.

W marcu Młoty czekać będzie aż trzytygodniowa przerwa, gdyż przełożony został mecz z Manchesterem United, który awansował do kolejnej rundy FA Cup, a także w tym czasie odbędzie się ostatnia przerwa na mecze reprezentacyjne, dlatego David Moyes będzie chciał desygnować do gry swój możliwie najsilniejszy skład, by zachować ciągłość meczową.

David Sullivan skomentowął całą sprawę:

– Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że Dagenham & Redbridge znajdują się w finansowych tarapatach, wraz z Davidem Moyesem nie wahaliśmy się ani przez chwilę, zgadzając się na wysłanie swojej drużyny na sparing z naszymi sąsiadami. To pomoże im zebrać trochę pieniędzy.

Zawsze mieliśmy przyjazne stosunki z the Daggers i nie możemy doczekać się tego meczu nie tylko dlatego, by pomóc w zbieraniu pieniędzy, ale też dlatego, że będzie to miły, piłkarski wieczór.

Sternik Dagenham & Redbridge Paul Gwinn powiedział:

– Olbrzymie podziękowania należą się West Hamowi United za to, że zgodzili się na mecz 21 marca. Bardo doceniamy wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Davida Sullivana i Davida Moyesa. To naprawdę uchroni nasz klub, a ja nie mogłem prosić o nic więcej.

Dla kibiców Młotów dostępnych będzie bagatela 1200 biletów i miejsc na Chigwell Construction Arena, na której swoje mecze domowe rozgrywają podopieczni Terry’ego Westley’a w ramach Premier League 2.

Generalna dystrybucja biletów rozpocznie się 22 lutego. Jeden kibic może zakupić maksymalnie 4 bilety.