Kobieca drużyna West Ham United kontynuuje przygotowania do niedzielnego meczu Barclays FA Women’s Super League z Manchesterem United. 

Spotkanie na stadionie Dagenham i Redbridge będzie można oglądać na żywo w BBC iPlayer. Będzie to ostatni mecz ligowy przed październikową przerwą międzynarodową. Przypomnijmy, że powołania do kadry otrzymały dwie zawodniczki West Ham: Grace Fisk i Rachel Daly.

Kapitan Gilly Flaherty wezwała zawodniczki West Hamu do wykazania się przewagą i dominacją w spotkaniu z Manchesterem United, gdy tylko nadarzą się ku temu okazje.

„Ostatni mecz z Evertonem w pewnym sensie opowiada historię naszego dotychczasowego sezonu” – powiedziała Flaherty. „Udało nam się zagrać dobrze w dużej części każdego spotkania. Z pewnością są zalety każdego meczu, który rozegrałyśmy  w tym sezonie”.

W poprzedniej kampanii zawodniczki West Ham United i Manchester United rozegrały ekscytujący mecz wygrywając 3:2 na Rush Green Stadium. Dublet byłej zawodniczki Hammer’s Kathariny Baunach zapewnił drużynie trzy punkty.

To była niesamowita gra – wspomina Flaherty. Tego dnia nasi kibice byli absolutnie niesamowici. Naprawdę w 100 procentach wierzę, że to oni byli powodem, dla którego utrzymałyśmy ten wynik. Myślę, że to był również punkt zwrotny w naszym sezonie. Dało nam to ogromny impuls ”.

Spotkanie West Ham  – Manchester United rozpocznie się w Londynie w najbliższą niedzielę (18.10) 12:30BST .

Od soboty cyfrowo będzie dostępny  (na whufc.com)  trzeci numer oficjalnego programu meczowego dla kobiet West Ham United 2020/21.