W drugiej części ekskluzywnego wywiadu dla West Ham TV, David Moyes powiedział, że najważniejsze teraz dla jego drużyny jest utrzymywanie czystych kont, stwarzanie większej ilości szans oraz podtrzymywanie konsekwencji w grze, nad którą zespół cały czas pracuje. 

Oto najważniejsze fragmenty wypowiedzi menadżera:

Naszym największym celem konsekwentna gra  i dzięki temu osiągniemy dobry poziom

Wydaje mi się, że mieliśmy trochę powolny start, ale pracujemy nad tym teraz. Patrząc na obecny poziom jaki pokazują gracze, widzę że możemy utrzymać te dobre wyniki.

Utrzymywanie czystych kont w ostatnich dwóch meczach w Premier League było motywujące

Musimy poprawić naszą grę w defensywie. Myślę, że w tej chwili widzimy naprawdę dobrą formę ze strony niektórych obrońców, szczególnie Angelo Ogbonny. Jego powrót do reprezentacji Włoch daje nam świadomość, że jest on doceniany za swoje mecze w West Ham.

Taktyczne przejście na trzech środkowych obrońców sprawdziło się w ostatnich meczach w Premier League

Wiedziałem, że jesteśmy w stanie zmienić ustawienie i  to  zrobiliśmy. Myślę, że występ przeciwko Arsenalowi dał nam wiele pozytywnych bodźców, a dzięki temu osiągnęliśmy też dobre wyniki z Wolves i Leicester.

Byliśmy nieufni, ale udało nam się ten stan pokonać.

Pokazaliśmy to pod koniec zeszłego sezonu: pokonaliśmy Chelsea, weszliśmy na Old Trafford i uzyskaliśmy naprawdę dobry wynik. 

Przed nami trudne mecze. Tottenham to bardzo formalna drużyna, potem mamy Manchester City i Liverpool. Wiemy, jakie to będą trudne spotkania – nie jesteśmy głupi – ale myślę, że czujemy również, że jesteśmy już krok na przód. Mamy większą pewność siebie.

Jeśli będziemy stwarzać szanse i wystarczająco dobrze bronić, damy sobie w ten sposób wielką szansę na wygraną.

Drużyna zdobyła siedem goli w dwóch meczach

Myślę, że w tej chwili najważniejszą rzeczą jest ilość możliwości i szans które tworzymy.  Wiemy, że nie zawsze tak będzie jak z Wolver, ale póki co jestem bardzo zadowolony. Wyglądamy dobrze podczas ostatnich spotkań –  jakbyśmy byli zagrożeniem dla przeciwnika. Znaleźliśmy trochę równowagi.

Michail Antonio gra teraz jak naprawdę doświadczony środkowy napastnik. Wiemy o jego sile, ale robi też wiele dobrych rzeczy, które poprawiają naszą grę zespołową.