Według Football Transfers, West Ham United prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania Dominicka Solanke z Bournemouth tego lata. Klub jest gotowy zapłacić mu 115 tys. funtów rocznie.

Jak twierdzi powyższa strona, Młoty ruszyły, aby uzyskać przewagę w wyścigu o podpis anglo-nigeryjskiego napastnika. Niedawno przeprowadziły rozmowy z członkami jego otoczenia i rodziny na temat letniego transferu. West Ham jest gotowy zaoferować Solance olbrzymią podwyżkę, a także zapłacić Bournemouth 45 milionów funtów. The Cherries mogą uznać tą ofertę za zbyt korzystną, by odrzucić chęć sfinalizowania transakcji.

Dominic Solanke mógłby idealnie pasować do West Hamu

Nie ma wątpliwości, że Młoty desperacko potrzebują nowego napastnika na sezon 2024/25, ponieważ drużynie brakuje  niezawodnego strzelca. Michail Antonio staje się coraz starszy i nie jest już w najlepszej formie. Danny Ings od czasu dołączenia do klubu nie jest w stanie wywrzeć wrażenia na London Stadium. Do tego stopnia Londyński zespół potrzebuje świeżości w ofensywie, że Moyes zdecydował się wykorzystać Jarroda Bowena jako środkowego napastnika w tym sezonie, który jest wspierany przez Lucasa Paquetę i Mohammeda Kudusa.

Dodanie Solanki do składu pozwoliłoby na bardziej tradycyjne podejście do gry. Jest on graczem, który może grać w wielu systemach, co oznacza, że nie miałoby to większego znaczenia w którym miejscu w ataku występuje, na wypadek gdyby David Moyes opuścił klub.

W obecnym sezonie Premier League, Dominic Solanke w barwach Bournemouth strzeli 14 goli 26 meczach, co daje mu 4 miejsce w klasyfikacji strzelców tejże ligi. Kwota 45 milionów funtów byłaby dobrą okazja na transfer, zwłaszcza że podobno początkowo wyceniano go na ponad 50 milionów funtów.