West Ham United oficjalnie poinformował, że menedżer David Moyes podpisał z klubem nowy trzyletni kontrakt. Szkot poprowadził Młoty w pięknej kampanii 2020/21, której finałem było szóste miejsce. Trzeci raz w historii klubu zapewnił sobie udział w Lidze Europy i zdobył rekordową liczbę punktów w Premier League. 

Od powrotu do wschodniego Londynu w grudniu 2019 r. Moyes wywarł ogromnie pozytywny wpływ, a jego integracyjne podejście okazało się idealne dla klubu. Udało się to osiągnąć w najbardziej trudnych okolicznościach, kiedy pandemia spowodowała trzymiesięczną przerwę w środku sezonu.

58-latek zbliża się do 100 meczów na London Stadium i 1000 meczów w roli menadżera

Współpraca z Zarządem i wszystkimi członkami klubu była fantastyczna, dając mi ogromne wsparcie. Czuję, że wszyscy jesteśmy zjednoczeni w tym, co chcemy osiągnąć w nadchodzących latach – powiedział po podpisaniu kontraktu Moyes.

Jestem zachwycony, że powierzyłem swoją przyszłość West Hamowi

Tu chcę być i jestem szczęśliwy. Jestem podekscytowany, że otrzymałem możliwość budowania drużyny na tym, co wszyscy już tutaj osiągnęliśmy. Właściciele i ja jesteśmy w pełni zgodni w tym, jak chcemy rozwijać i ulepszać klub.

Zrobiliśmy ogromny postęp w ciągu ostatnich 15 miesięcy i był to wspólny wysiłek wszystkich w klubie. Zawodnicy byli naprawdę wspaniali, ale wyzwaniem jest dalszy rozwój naszych standardów. Musimy przesuwać granice, aby konsekwentnie się doskonalić – wszyscy dążymy do dalszego rozwoju klubu.

Mówiłem to wiele razy wcześniej – West Ham United to ogromny klub, ze wspaniałą bazą fanów, pięknym stadionem oraz ogromną szansą na dalszy rozwój i sukces. Jestem naprawdę podekscytowany ambicją, którą mamy w klubie i będziemy pracować tak ciężko, jak to tylko możliwe, aby iść naprzód. Mam nadzieję, że zapewnimy naszym kibicom wiele wspaniałych wspomnień.

David Sullivan i David Gold także wyrazili radość z przedłużenia kontraktu z Moyesem

To fantastyczna wiadomość i cieszymy się, że David poświęcił swoją przyszłość klubowi, zapewniając mu wielką stabilność. Jego silna etyka pracy i determinacja w budowaniu sukcesu we właściwy sposób okazały się idealne dla West Hamu United. Wszyscy jesteśmy zgodni z tym, co należy zrobić, aby dalej się rozwijać i ulepszać. Doświadczenie ostatnich 12 miesięcy stworzyło fantastyczną jedność w całym klubie i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość naszym kibicom.

Sukces Moyesa był możliwy po części dzięki wybitnym wysiłkom jego zespołu zaplecza. Jeden z tych członków – Alan Irvine, bliski przyjaciel i ceniony asystent Moyesa – pozostanie w klubie w roli doradcy technicznego. Trenerzy pierwszej drużyny Paul Nevin, Stuart Pearce i Kevin Nolan, podobnie jak trener bramkarzy Xavi Valero, mają pozostać integralnymi członkami personelu zaplecza.