Declan Rice wyszedł na boisko w podstawowej „11” pierwszego meczu Anglii na Euro 2020.  Podopieczni Garetha Soughate’a zmierzyli się w niedzielne popołudnie z Chorwacją, wygrywając spotkanie 1:0.

Anglia lepsza od Chorwacji – faworyci udanie zainaugurowali Euro 2020

Anglicy bardzo mocno weszli w mecz i od początku kontrolowali jego przebieg. Pomocnik West Hamu United rozpoczął grę od pierwszej minuty na skąpanym w słońcu stadionie Wembley. 22-latek, grając w głębokiej roli pomocnika, był jak zwykle skuteczny, wykonując wślizg, dwa odbicia i wykonując 87,5% podań. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w drugiej połowie Raheem Sterling. Rice od ekspertów otrzymał ocenę 7/10 za to spotkanie.

Skromne prowadzenie drużyny Garetha Southgate’a utrzymało się do ostatniego gwizdka. Tym samym Anglicy, którzy obok Francji i Portugalii uważani są za jednego z głównych kandydatów do wygrania Euro 2020, zrewanżowali się Chorwatom za porażkę w półfinale mistrzostw świata 2018.

W kolejnym spotkaniu Rice i spółka zagrają ze Szkocją. Rywalem Chorwatów będą wówczas Czesi.