19 maja 1975 

Finał Pucharu Anglii

Wembley Stadium 

Puchary mają to do siebie, że rządzą się swoimi prawami i nie inaczej było w 94 edycji FA Cup, gdzie do finału dotarły niepozornie groźne zespoły dla czołowych klubów w Anglii.

West Ham United zwyciężył zaledwie w 13 na 42 rozegrane spotkania ligowe. Natomiast Fulham był jedynie solidnym średniakiem na zapleczu pierwszej ligi i potrzebował aż jedenastu spotkań, aby dostać się do finału na Wembley, ale 19 maja 1975 roku wszystko to było już nie ważne. Liczyło się tylko tu i teraz.

Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że jeden z najwybitniejszych piłkarzy West Ham’u United i reprezentacji Anglii, Bobby Moore od tego sezonu przywdziewał biało-czarne barwy.

W pierwszej połowie zarysowała się delikatna przewaga Fulham, ale piłka rzadko kiedy docierała pod pole karne „The Hammers”. Po zmianie stron to West Ham coraz częściej dochodził do głosu i po 15 minutach udokumentował swoją przewagą strzeleniem gola. Na listę strzelców wpisał się Alan Taylor, który jeszcze sześć miesięcy temu występował w czwartoligowym Rochdale ! 22-letni napastnik wykorzystał błąd bramkarza „Cottagers”, który sparował piłkę wprost pod nogi piłkarza „Młotów”. Cztery minuty później ten sam piłkarz strzelił kolejnego gola w niemal identycznych okolicznościach i tym samym przypieczętował zwycięstwo West Ham’u w tych prestiżowych rozgrywkach.

West Ham United: Day, McDowell, Lampard, Bonds, T. Taylor, Lock, Jennings, Paddon, A. Taylor, Brooking, Holland.