West Ham United jest cały czas zainteresowany pozyskaniem napastnika Arsenalu, Eddiego Nketiaha – informuje dziennikarz Pete O’Rourke.

Kontrakt utalentowanego napastnika z Kanonierami wygasa po zakończeniu tego sezonu i nie zostanie przedłużony. Gracz chce zmienić otoczenie, aby zapewnić sobie więcej czasu na boisku w nowym klubie. Menedżer Arsenalu, Mikel Arteta namawiał gracza na pozostanie na Emirates Stadium, ale piłkarz jest zdeterminowany, żeby odejść.

Tą sytuację chce wykorzystać West Ham, lecz 22-latek nie jest pierwszym wyborem Davida Moyesa i klub z potencjalną ofertą poczeka do koncówki okienka transferowego. Nie można też wykluczyć, że ktoś wcześniej „sprzątnie” Młotom napastnika sprzed nosa. Nketiahem interesują się też Crystal Palace i Brighton & Hove Albion.

Eddie Nketiah to były reprezentant Anglii do lat 21. W tej kadrze osiągał kapitalne wyniki strzeleckie – w 17 spotkaniach zdobył aż 16 goli, co jest rekordem młodzieżowej kadry Synów Albionu.

W tym sezonie londyńczyk rozegrał sześć spotkań, w pierwszym zespole Arsenalu i zdobył pięć bramek. Wszystkie te trafienia zanotował w Pucharze Ligi, w tym hat-tricka w ćwierćfinale z Sunderlandem.