Reiss Nelson, któremu latem wygasa kontrakt, wydaje się być gotowy na kolejne wyzwania. Szereg najlepszych drużyn ma 23-latka na swoim radarze, jeśli nie podpisze nowej umowy z Kanonierami. Aston Villa, Brighton & Hove Albion i West Ham United są podobno faworytami do zdobycia jego podpisu.

Nelson odegrał niewielką rolę w Arsenalu, występując tylko w 60 meczach, a wiadomo, że musi regularnie grać, aby rozwijać swoją karierę. Jeśli Arteta nie będzie mógł mu tego zagwarantować w swoim klubie w następnym sezonie, wtedy najlepszy wydaje się darmowy transfer.

Fabrizio Romano twierdzi, że wiele drużyn Premier League prowadzi teraz bezpośrednie rozmowy w sprawie podpisania kontraktu z napastnikiem Arsenalu. Nelson przetrwał nieco frustrującą kampanię pod wodzą Mikela Artety, ponieważ trudno mu było znaleźć okazje do zaistnienia. 23-latek wypracował jednak kilka świetnych momentów z ławki, zwłaszcza takich jak ten w ostatniej minucie przeciwko Bournemouth.

Pomimo tego, że w tym sezonie nie rozpoczął ani jednego meczu w Premier League, Nelson strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty w zaledwie ośmiu występach. Ponieważ jego kontrakt wygasa latem, może on odejść za darmo. Fabrizio Romano twierdzi, że gracz właśnie odrzucił ofertę nowego kontraktu od Arsenalu.

Reiss Nelson odrzucił pierwszą propozycję nowego kontraktu złożoną przez Arsenal, ale negocjacje nadal trwają, ponieważ ostateczna decyzja zostanie podjęta pod koniec sezonu. Nelson został zachęcony przez wiele klubów w Anglii, a także zagranicznych w sprawie potencjalnego wolnego transferu – podał Fabrozio Romano.

Wszystko wskazuje na to, że West Ham ma pole position do podpisu Nelsona, który osiedlił się w Londynie. Sprytny skrzydłowy dodałby konkurencji dla Saida Benrahmy i Jarroda Bowena, aby wzmocnić skład Davida Moyesa.

Młoty nie będą chciały szastać gotówką, jak to miało miejsce latem ubiegłego roku, więc ostrożne podejście polegające na sprowadzaniu graczy, którym wygasły kontrakty, prawdopodobnie będzie faworyzowane.

Nelson został okrzyknięty „specjalnym” talentem i można śmiało powiedzieć, że robi wrażenie za każdym razem, gdy gra w tym sezonie. Może być  jednak chętny do szukania regularnej gry w pierwszej drużynie gdzie indziej, ponieważ wydaje się mało prawdopodobne, aby wkrótce przebił się do podstawowego składu Arsenalu. Udowodnił, że jest przydatnym graczem drużyny Mikela Artety przez całą kampanię, a jeśli odejdzie z klubu,  ten z pewnością będą musiał go kimś zastąpić.