West ham United pobił klubowy rekord płacąc za zawodnika z Brazylii 42 mln euro.

Anderson dołączył do młotów po 5-latach spędzonych w Lazio. Brazylijczyk strzelił 8 bramek i zaliczył 10 asyst w 32 występach dla Rzymskiego zespołu w ostatnim sezonie.

Kreatywność Andersona była głównym czynnikiem dla ściągnięcia go do klubu. Jest on 7 wzmocnieniem w tym okienku transferowym.

Sam zainteresowany nie może doczekać się aby wyjść i sprawdzić siebie na angielskich boiskach.

„Czuję się szęśliwy i spełniony po dołączeniu do West Hamu. Jest on  klubem z wielkimi tradycjami, wiele świetnych piłkarzy grało tutaj, takich jak: Bobby Moore, Carlos Tevez i Di Canio.”

„W tym klubie grało wielu idoli i świetnych piłkarzy. Sam celuję wysoko, kto wie, może sam zostanę legendą. Jestem bardzo szczęśliwy, moje marzenie się spełniło.”

„Chciałbym podziękować Davidowi Sullivanowi, który włożył sporo wysiłku aby mnie tu sprowadzić. Wiem jak trudne to było, więc bardzo mu chciałem za to podziękować i mam nadzieję, że odpłacę mu się strzelając bramki i wygrywając mecze.”

Urodzony w Santa Maria w Brazylii Anderson zaczynał swoją karierę w klubie Santos. Debiut zaliczył w listopadzie 2010 roku, kiedy miał 17 lat. W tym sezonie również pomógł zespołowi wygrać Copa Libertadores. W 2013 roku ruszył podbić Europę i dołączył do zespołu Seria A Lazio Rzym.

Minęło trochę czasu zanim pokazał się w lidze włoskiej. W sezonie 2014/15 strzelił 11 bramek i miał kluczową rolę w dojściu przez rzymski zespół do finału Coppa Italia.

Dla Lazio strzelił 34 bramki w 177 występach. Wygrał z Lazio w 2017 roku Supercoppe i w ostatnim sezonie przewodził w tabeli dryblingów ze średnią 5,4 na mecz.

Anderson również odnosi sukcesy na arenie między narodowej. Wygrał złoty medal na olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku. W seniorskiej kadrze Brazylii zadebiutował w meczu towarzyskim z Meksykiem w 2015 roku.