W tym roku West Ham doczekał się pierwszego Polaka w historii klubu – umowę z Młotami podpisał Łukasz Fabiański. Wkrótce do klubu może przybyć kolejny bramkarz znad Wisły. Londyńczycy mają interesować się Bartoszem Białkowskim, który reprezentuje Ipswitch Town.

Te informacje dostarczył East Anglian Daily Times. Młoty wciąż nie są pewne czy Adrian pozostanie w drużynie i profilaktycznie mają badać rynek. Jeśli Hiszpan zdecydowałby się opuścić West Ham – klub ma sprowadzić Bartosza Białkowskiego w jego miejsce.

31-letni bramkarz przez ostatnie trzy lata wygrywał nagrodę dla najlepszego zawodnika Ipswitch. Jego wyborna forma zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski na Mundial w Rosji, oraz zainteresowaniem wielu klubów. W ostatnich tygodniach najwięcej mówiono o ofercie z Birmingham City, która miała opiewać na 2.75 miliona funtów. The Tractor Boys pragną jednak zatrzymać Białkowskiego w składzie i gdy tylko wróci z wakacji mają mu zaproponować nową, trzyletnią umowę.

Białkowski do Angli trafił w 2006 roku przechodząc z Górnika Zabrze do Southampton. Na wyspach reprezentował również Barnsley, Notts County oraz Ipswitch. w 2014 roku przeszedł na stałe do ekipy Tractor Boys, w której stał się ulubieńcem kibiców i jednym z czołowych bramkarzy ligi.

AKTUALIZACJA:

Bartosz Białkowski podpisał nowy kontrakt z Ipswich do 2021 roku, co może oznaczać, że nie zamierza odchodzić ze swojego klubu.