Podpisywanie kontraktów z młodymi, brazylijskimi i obiecującymi piłkarzami, stało się w ostatnich latach niemal obowiązkiem dla wielkich europejskich klubów – duża liczba zawodników z Ameryki Południowej przybyła na Stary Kontynent w poszukiwaniu wspaniałej okazji. Najnowszym kandydatem na tę listę jest Brazylijczyk  – Matheus Nascimento.

Crystal Palace, West Ham United i Real Madryt są zainteresowane pozyskaniem 19-latka

Brazylijski talent zyskał sławę dzięki imponującym występom w ostatnim czasie – wszystkie trzy kluby są gotowe podjąć walkę o jego podpis. Nascimento przebił się przez szeregi Botafogo, a w 2020 roku trafił do ich pierwszego składu. Nastoletni sensacyjny gracz, wystąpił w sumie w 81 meczach w pierwszym zespole brazylijskiego klubu, zdobywając 11 bramek i zapisując cztery asysty

W trwającym sezonie wystąpił łącznie w 18 meczach, a na boisku spędził niecałe 800 minut – Nascimento trzykrotnie trafił do siatki. Jego kontrakt obowiązuje do końca 2025 roku, jednak w najbliższej przyszłości może opuścić klub. Choć nie jest to jeszcze „gotowy piłkarz”, na czołowe europejskie kluby, one bardzo chcą mieć go w swoich szeregach. Wydaje się, że nie chcą przegapić takiej szansy, jaką upatrują w nim na przyszłość.

Z raportu Fichajes wynika, że West Ham i Crystal Palace mogą przeszkodzić Realowi w podpisaniu kontraktu z kolejną południowoamerykańską sensacją

Real, to jeden z klubów, który od jakiegoś czasu kojarzony jest nastolatkiem. Według najnowszych informacji, zawodnik jest zdecydowany latem opuścić Brazylię  w celu zdobycia doświadczenia w Europie, a że ma także możliwość udania się do Anglii, aby spróbować spełnić pokładane w nim oczekiwania od Brazylii, gdzie uważają go za jeden z największych talentów nadchodzących lat, przed nim trudna decyzja, a przed klubami…batalia o jego podpis.