West Ham po sukcesach związanych z pozyskaniem Vladimira Coufala i Tomáša Součka penetruje czeski rynek w pozyskaniu kolejnych zawodników z tego kraju. Jak udało się ustalić Młoty pod koniec okienka transferowego były zainteresowane Michalem Frydrychem ze Slavii Praga, który ostatecznie trafił do Wisły Kraków. 

Souček i Coufal dali przykład 

Zainteresowania kolejnymi piłkarzami z Czech nie byłoby gdyby nie fantastyczne wejście Vladimira Coufala i Tomáša Součka do West Hamu. Obaj piłkarze grają w wyjściowym składzie u Davida Moyesa i są ważnymi ogniwami zespołu z London Stadium. Po przyjściu do klubu pokazali świetną mentalność i głód gry co spodobało się włodarzom klubu, którzy już obserwują kolejnych graczy z tego kraju.

Zainteresowanie Frydrychem

Dziś portal Claret & Hugh poinformował, że West Ham chciał pozyskać Michala Frydrycha ze Slavii Praga pod koniec letniego okienka transferowego. Włodarze klubu z Londynu spóźniły się, bo zawodnik był już dogadany z Wisłą Kraków, gdzie trafił za 800 tysięcy euro. Tę informację potwierdził za pośrednictwem Twittera ExWHUemployee.

Poszukiwania napastnika i obrońcy w Czechach

West Ham United obecnie rozgląda się na rynku czeskim w poszukiwaniu środkowego obrońcy i napastnika. Zdaniem portalu Claret & Hugh na radarze Młotów mogą znajdować się Adam Hložek i Lukáš Juliš ze Sparty Praga. Obaj napastnicy klubu ze stolicy strzelili łącznie 10 bramek w lidze i dzięki ich skutecznej grze Sparta jest liderem tabeli. Szczególnie pozyskanie tego pierwszego zawodnika mogłoby okazać się fantastycznym ruchem WHU. Hložek uważany jest za jedną z największych wschodzących gwiazd czeskiej piłki. Urodzony w 2002 roku zawodnik zdążył już zadebiutować w reprezentacji naszych sąsiadów i w lidze wyrasta na jednego z czołowych piłkarzy. W siedmiu spotkaniach tego sezonu zdobył cztery gole i zaliczył sześć asyst.

Inni ciekawi piłkarze z czeskiej ligi godni zauważenia grają w Slavii Praga czyli klubu skąd do wschodniego Londynu trafili Coufal i Souček. W kręgu zainteresowań Młotów mogą znaleźć się też:

– skrzydłowy Lukas Provod (24 lata, w tym sezonie 9 meczów: 3 gole, 3 asysty)

– środkowy obrońca David Zima (19 lat, w tym sezonie 5 meczów)