John Lundstram najprawdopodobniej nie przedłuży kontraktu z Sheffield United i opuści Bramall Lane. Tą sytuację będzie chciał wykorzystać West Ham United, który od kilku miesięcy interesuje się pomocnikiem Szabli. 

Obecna umowa 26-latka z Sheffield United wygasa 30 czerwca 2021 i jak donosi Sky Sports nie będzie przedłużona. W ostatnich miesiącach włodarze klubu z Bramall Lane proponowali kilkukrotnie nową umowę, ale sam zawodnik nie był zainteresowany. Tym samym Lundstram już w styczniu będzie mógł rozmawiać z nowym pracodawcą.

West Ham od dawna interesował się wychowankiem Evertonu i czekał na rozwój sytuacji z jego kontraktem. Według doniesień ExWHUemployee Młoty w styczniu znów zwrócą się w kierunku tego zawodnika i postarają się sprowadzić go na London Stadium.

Przyjście Lundstrama do West Hamu wzmocniłoby rywalizację w środku pola zespołu Davida Moyesa. Na ten moment nie do ruszenia w wyjściowym składzie są Declan Rice i Tomáš Souček, ale też trzeba przyznać, że nie mają dużej konkurencji. Ich naturalnym zmiennikiem jest Mark Noble, a z konieczności mógłby tam zostać cofnięty Pablo Fornals. Na swoje szanse czeka też młody Conor Coventry.

Anglik był czołowym zawodnikiem Sheffield United w poprzednim sezonie, kiedy to Szable występowały w Premier League jako beniaminek i zakończyły rozgrywki na świetnym dziewiątym miejscu. W sezonie 19/20 Lundstram zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty. W obecnych rozgrywkach podopieczni Chrisa Wildera radzą sobie dużo gorzej i po sześciu kolejkach zgromadzili na swoim koncie tylko jedno oczko. John wystąpił we wszystkich spotkaniach od pierwszej minuty.