Polscy bramkarze są znani w całej Europie jako doskonali fachowcy. Łukasz Fabiański wyrobił sobie renomę na London Stadium i w całych rozgrywkach Premier League. Jak się okazuje, West Ham jeszcze niedawno sondował pozyskanie innego polskiego golkipera – Radosława Majeckiego. 

O zainteresowaniu Majeckim poinformował, trener bramkarzy West Hamu, Xavi Valero, który udzielił wywiadu Piotrowi Koźmińskiego, z portalu WP Sportowe Fakty.

– A z polskich bramkarzy, już jako pracownik West Hamu, obserwowałem Radosława Majeckiego. W sensie bramkarskiej inwestycji na przyszłość. Wprawdzie nie było ze strony WHU oficjalnej oferty, ale przyglądałem mu się. Ostatecznie, jak wiadomo, trafił do Monaco – powiedział Hiszpan.

Radosław Majecki w styczniu 2020 roku został wytransferowany do AS Monaco za siedem milionów euro. Od tego czasu udało mu się tylko osiem razy stanąć w bramce klubu z Ligue 1. W ostatnim spotkaniu reprezentacji Polski z San Marino, 21-latek zmienił w 57. minucie kończącego karierę w drużynie narodowej – Łukasza Fabiańskiego.