West Ham United będzie aktywnie starał się sprzedać Darrena Randolpha, podczas zimowego okienka transferowego – informuje portal Claret & Hugh.

Irlandczyk w poprzednich rozgrywkach był zmiennikiem Łukasza Fabiańskiego, ale po transferze Alphonse’a Areoli spadł jeszcze niżej w hierarchii. 34-latek nie ma żadnych szans na grę w drużynie Davida Moyesa i obecnie pełni rolę golkipera numer trzy.

Jego umowa z klubem wygasa w czerwcu 2023 roku, a więc jest jeszcze ważna przez prawie dwa sezony. Klub chciałby usunąć bramkarza z listy płac, bo utrzymywanie trzeciego bramkarza, z zarobkami na poziomie 30-40 tysięcy funtów tygodniowo, nie jest opłacalne dla Młotów. Oczekuje się, że West Ham jest gotowy wytransferować 50-krotnego reprezentanta Irlandii za około dwa miliony funtów.

Z kolei inny bramkarz – David Martin po sezonie 2021/22 przestanie być zawodnikiem Młotów, kiedy to wygaśnie jego kontrakt. Syn legendy WHU, Alvina Martina szkoli się już do roli trenera w akademii i tam docelowo ma pracować. Na ten moment jest czwartym bramkarzem zespołu prowadzonego przez Davida Moyesa.

W przyszłym sezonie Młoty chcą, aby rolę bramkarza numer dwa lub trzy pełnił, ktoś dużo młodszy. Szansę na to mają dwaj wypożyczeni golkiperzy – Nathan Trott i Joseph Anang, choć wysoko stoją też akcje młodego Węgra – Krisztiana Hegyi’ego.