Jeszcze kilka dni temu długoterminowa przyszłość Vladimira Coufala w West Hamie była wątpliwa, ponieważ klub potencjalnie chciał zwolnić reprezentanta Czech.

West Ham był skłonny sprzedać go w styczniu, ale nie prowadził rozmów z Bayerem Leverkusen, o czym jakiś czas temu donosiły media. Czy jednak w obliczu kontuzji Kurta Zoumy plany odejścia z drużyny Czecha, są nadal aktualne? Wydaje się, że już nie.

Młoty jeszcze do niedawna były gotowe sprzedać 30-letniego prawego obrońcę w zimowym okienku, ponieważ należałoby podreperować budżet po pracowitym lecie związanym z transferami. Uważa się, że West Ham mógłby zaakceptować ofertę w wysokości około 6 milionów funtów za gracza, który rozpoczął kilka pierwszych meczów Premier League w tym sezonie na prawej obronie.

Reprezentantowi Czech kończy się kontrakt latem przyszłego roku, ale Młoty mają dwuletnią opcję przedłużenia go

Mimo że Coufal początkowo znajdował się w wyjściowej „11”, w tej chwili spadł na na trzecie miejsce w kolejności do gry na swojej pozycji i znajduje się za Thilo Kehrerem i absolwentem akademii, Benem Johnsonem.

Coufal  prawie połowę swojego czasu gry spędził w Lidze Konferencyjnej Europy, kiedy David Moyes daje odpocząć swoim głównym gwiazdom. Ale tacy zawodnicy też są w cenie.

34-krotny reprezentant Czech rozegrał 87 występów dla West Hamu od czasu podpisania kontraktu latem 2020 roku za około 5 milionów funtów

Prawda jest ponoć taka, że nie było jeszcze żadnego ruchu za kulisami w sprawie transferu. Większość doniesień sugerowała, że Londyńczycy z przyjemnością sprzedaliby go w styczniu. Teraz, biorąc pod uwagę, jak źle wyglądaliby, gdyby doznali jeszcze jednej kontuzji… wszystko wskazuje na to, że Coufal zostanie przynajmniej do lata.

Zajdą zmiany?

Thilo Kehrer może zostać zmuszony do powrotu na środek obrony, a to otworzy miejsce z boku – Coufal jest oczywistym piłkarzem, który wypełni lukę i doda swoje doświadczenie – są też tacy gracze jak Ben Johnson i Harrison Ashby, ale to Coufal prawdopodobnie zostanie uznany jako ten, który ma największe szanse na grę.