Brazylia z Paquetą w składzie zaliczyła zwycięskie spotkanie w Mistrzostwach Świata w Katarze. Pięciokrotni mistrzowie świata bardzo dobrze zainaugurowali swój występ – Canarinhos pewnie pokonali Serbów 2:0

Obydwa zespoły zagrały ze sobą w pierwszej fazie turnieju cztery lata temu w Rosji. Brazylijczycy wygrali wtedy także 2:0, przekreślając szanse Serbów na awans. Tym razem nic nie jest jeszcze przesądzone.

Zawodnik w czwartek po raz kolejny znalazł się w wyjściowej jedenastce. Ten mecz był jego 36 spotkaniem w barwach narodowych. W 36 minucie miał okazję na trafienie, jednak na przeszkodzie stanął mu Raphinia. Przez cały czas Paqueta pokazywał swoją wytrwałość i doświadczenie w posiadaniu piłki.

W 75 minucie zszedł z boiska – został zastąpiony przez gracza Manchesteru United, Freda

Brazylia zmierzy się teraz ze Szwajcarią na stadionie 974 28 listopada o 16:00 GMT – ostatnie spotkanie fazy grupowej zagrają przeciwko Kamerunowi na Lusail 2 grudnia o 19:00 GMT.

Paquetá i spółka chcą zanotować szósty triumf w Pucharze Świata dla Brazylii, która pozostaje niepokonana w fazie grupowej Mistrzostw Świata od 1998 roku.

autor: Dominika Krupińska