West Ham United planuje w ciągu kilku tygodni zaoferować Declanowi Rice’owi nowy kontrakt. Klub chce podwoić zarobki pomocnika i tym samym odeprzeć zainteresowanie Chelsea. 

Reprezentant Anglii obecnie inkasuje około 60 tysięcy tygodniowo w klubie z London Stadium. Według „Daily Mail” dzięki nowej umowie mógłby liczyć nawet na 120 tysięcy. Tym samym 21-latek stałby się jednym z najlepiej zarabiających zawodników w zespole. Klub ma nadzieję, że nowe warunki kontraktu mogą nakłonić zawodnika do pozostania na dłużej we wschodnim Londynie.

Rice jest kluczowym zawodnikiem West Hamu i generałem drugiej linii, świetnie współpracującym z Tomášem Součkiem. W ostatnich tygodniach pełni też rolę kapitana Młotów, zastępując Marka Noble’a, który od kilku spotkań nie podnosi się z ławki rezerwowych.

Obecna umowa Declana z klubem ze wschodniego Londynu wygasa 30 czerwca 2024 roku. Klub ma także możliwość przedłużenia kontraktu o kolejny sezon na takich samych warunkach. Pomimo młodego wieku Anglik ma na swoim koncie już 116 występów w West Hamie. W sezonie 2019/20 zagrał we wszystkich 38 spotkaniach w Premier League od pierwszej do ostatniej minuty.