Wychowanek i były zawodnik West Hamu Joe Cole uważa, że atmosfera w zespole Młotów nigdy nie była lepsza, jak za rządów Davida Moyesa.

– Byłem w klubie wiele razy odkąd przeszedłem na piłkarską emeryturę. Nigdy nie było tam takiego dobrego nastroju jak teraz. Piłkarzy wydają się być szczęśliwi. David Moyes jest pełen optymizmu. Myślę, że West Ham ma teraz dobry czas – powiedział Cole.

Nie tylko Joe Cole ma taką opinię. W angielskich mediach co rusz pojawiają się informacje, że piłkarze mocno odżyli pod wodzą Moyesa. Przed Szkotem jeszcze długa druga, aby odbudować swoją reputację w Premier League, ale wydaje się, że wszystko idzie w dobrą stronę. W klubie zastanawiają się teraz co by było gdyby były menedżer Sunderlandu został w klubie w 2018 roku, kosztem zatrudnienia Manuela Pellegriniego i dostał 200 milionów funtów na transfery, które wydał Chilijczyk.

Głos w tej sprawie zabrał również współwłaściciel Młotów David Gold w rozmowie ze Sky Sports News – Myślę, że jest to idealne rozwiązanie dla menedżera i dla nas. Optymistycznie patrzę w przyszłość. Cieszę się, że mamy menedżera w klubie. Jestem pewien, że on poprowadzi nas do przodu. On jest doświadczony, a my tego potrzebujemy. Pochodzi z Preston, odnosił duże sukcesy z Evertonem i uważamy, że jest odpowiednim człowiekiem na tym stanowisku.