Sprawa Bena Johnsona po raz kolejny napotkała punkt zwrotny – Anglik zdecydował się odrzucić propozycję nowego kontraktu ze strony West Hamu. ExWHUemployee informuje, że piłkarz trafi do świeżo upieczonego beniaminka Premier League – Ipswich Town.

Niedawno pisaliśmy, że wraz z przyjściem do klubu Julena Lopetegui zmieniło się również podejście Bena Johnsona. Wychowanek West Hamu, którego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca, pierwotnie był zdecydowany zaprzestać dalszych negocjacji, wobec czego 1 lipca stałby się wolnym zawodnikiem. Nowy szkoleniowiec odbył jednak kilka rozmów z Johnsonem, w których przekonywał go, że ten znajduje się w jego planach i liczy na to, że będzie ważną postacią w zespole. Zmotywowany 24-latek postanowił więc ponownie zasiąść do rozmów z przedstawicielami West Hamu, których owocem miało być przedłużenie współpracy. Jak donoszą klubowi insiderzy – tak się jednak nie stanie.

ExWHUemployee donosi, że Ben Johnson oraz klubowi oficjele nie doszli do porozumienia w sprawie nowej, 5-letniej umowy. Informator dodaje, że obrońca był o krok od podpisania proponowanego kontraktu, aczkolwiek wtem do gry weszli przedstawiciele Ipswich Town. Oferta The Tractor Boys okazała się być dla gracza bardziej atrakcyjna i wszystko wskazuje na to, że wszelkie formalności zostaną dopełnione w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin.

Działacze beniaminka Premier League zaoferowali Johnsonowi umowę o zarówno lepszych warunkach finansowych, jak i dokładniej określonej roli w drużynie. Anglik niebawem złoży swój podpis pod dokumentem wiążącym go z ekipą z Portman Road i zostanie ogłoszony jako ich pierwsze letnie wzmocnienie.

Ben Johnson reprezentował West Ham w łącznie 188 meczach, wliczając w to również występy w zespołach U18 i U21. W tym czasie strzelił 3 bramki oraz 8-krotnie asystował.