Zgodnie z naszą wcześniejszą aktualizacją wiemy, że Ben Johnson jedzie dziś do Ipswich, aby sfinalizować swój darmowy transfer.

Dokumenty nie zostały jeszcze podpisane, ale oczekuje się, że nastąpi to najpóźniej jutro. West Ham wciąż czekał ze swoim kontraktem dla tego gracza, ale to oznaczało, że inne kluby były w stanie zaoferować bardziej kuszące alternatywy. Johnson ostatecznie chciał grać w pierwszej drużynie i jest przygnębiony, że opuszcza klub, oraz że nie udało mu się dojść do porozumienia.

Co z innymi, obecnymi lub przyszłymi zawodnikami Młotów?

 • Wes Foderingham ukończył testy medyczne i ma podpisać dwuletnią umowę z klubem po wygaśnięciu kontraktu z Sheffield United – umowa powinna zostać zrealizowana jutro. Jest to transfer, którego przebieg śledziliśmy przez wiele tygodni. Głównym jego celem jest zwiększenie zawodników angielskich, co jest oczywiście bardzo istotne po odejściu Johnsona.
 • Jonathan David to kolejny gracz, którym zainteresowanie zgłaszaliśmy od dłuższego czasu – rzekomo zawodnik przekazał swoją chęć gry w West Hamie.
 • Obecnie klubowi skauci przebywają na Copa America i obserwują grających tam zawodników. Odnotowano występy Ismaela Kone’a z Watford i chociaż wydaje się, że Marsylia prowadzi pościg za tym piłkarzem, a ich nowy menedżer De Zebri jest jego wielbicielem. Kone dał jasno do zrozumienia, że chciałby dołączyć do klubu w najwyższej lidze europejskiej.
 • Ocena pozyskania Jonathana Davida będzie kluczowa, ale uważa się, że West Ham otrzymał zapewnienie, że może mieścić się w przedziale cenowym klubu. Mówi się, że inne kluby z Premier League są zainteresowane – Chelsea i Manchester United. W tej chwili David jest tylko jedną z wielu opcji napastników i graczy, z którymi obecnie rozmawia West Ham.
 • Klub będzie teraz szukał zastępcy Johnsona, który ma dołączyć do Ipswich. Chociaż są to wczesne dni, ponieważ klub dowiedział się dopiero pod koniec zeszłego tygodnia, że Anglik zamierza odejść, na liście jest już wiele celów.
 • Alfie Doughty miał świetny sezon dla Luton Town w zeszłym roku i będzie również uważany za cel. Jest wszechstronnym graczem, który spodobałby się menadżerowi i jest w tym samym wieku co Ben Johnson, więc wydaje się idealnym zamiennikiem.
 • Innym graczem, który byłby również zawodnikiem angielskim jest tak samo wszechstronny i w tym samym wieku co Ben Johnson, jest Trevoh Chalobah z Chelsea, chociaż jego cena (około 25 milionów funtów), może być zbyt duża.
 • Aaron Wan-Bissaka z Manchesteru United też jest pretendentem do dołączenia do Młotów. Chociaż jego cena i fakt, że wydaje się być w zaawansowanych rozmowach z innymi zespołami, oznacza, że jest mało prawdopodobną opcją.
 • Kolejnym zawodnikiem jest Kyle Walker-Peters z Southampton. Ta umowa może być poparta przez zainteresowanie The Saints Flynn’em Downes’em i Dannym Ingsem. Możliwa umowa obejmująca jednego lub obydwu z nich w ramach pakietu, może być kusząca dla Southampton, które oczywiście niechętnie sprzeda gracza, próbując scementować swoje miejsce w Premier League.
 • Obserwowany jest również gracz Ipswich, Harry Clarke.
 • Są też zagraniczne cele, a kilku prawych obrońców przykuło uwagę również na Euro i Copa America.
 • Lopetegui postrzega Kilmana jako ten niezwykle ważny transfer i może przygotować zespół, aby uczynić go wkrótce kapitanem.
 • Poinformowano, że Danny Ings i Max Cornet są oferowani często jako dodatkowy bonus przy ewentualnych transferach. Jeśli takie transakcje się nie udadzą, West Ham będzie szukał innych rozwiązań dla tych graczy.
 • Nathan Wood z Swansea został również dodany do listy alternatywnych opcji środkowego obrońcy. Staramy się także pozyskać jego partnera z obrony w Swans – Bashira Humphreysa, który był wypożyczony z Chelsea, a może być młodym rozwojowym graczem.
 • Mamy wiele celów na pozycję skrzydłowych. Nazwisko Wilfrieda Zahy jest nadal powiązywane z londyńskim klubem, a Antonio Nusa z Club Brugge jest również tym, który został dodany do potencjalnych opcji. Jednakże Crystal Palace wydaje się prowadzić w pościgu o tego piłkarza.

Akademia West Hamu ma również kilku interesujących młodych zawodników:

 • Jednym z nich jest Junior Robinson, który wydaje się być dobrym graczem.
 • Jest też wielki fan West Hamu – Ryan Battrum, który jest kapitanem U18 i wielokrotnie występował w U21.
 • Lewis Orford, to kolejny wielki talent Akademii West Hamu, jednak nadal nie miał żadnego kontaktu z innymi klubami, pomimo zainteresowania ze strony Aston Villi. Musimy uniknąć powtarzającej się sytuacji, w której jeden z naszych najlepszych talentów na poziomie Akademii nie otrzymuje kontraktu, na który zasługuje i szuka gdzie indziej.
 • Jacob Knightsbridge, kolejny wieloletni fan West Hamu i gracz Akademii, niedawno został zwolniony i dołączył do Oxford United. Ma spędzić następny sezon na wypożyczeniu w Braintree Town.

Zawodnicy West Hamu wrócą do klubu 3 lipca i od razu udadzą się do ośrodka w Rush Green, aby rozpocząć swoje przygotowania przedsezonowe.