West Ham otrzymał poważny cios w trakcie turnieju Copa America. W meczu pomiędzy Meksykiem a jamajską drużyną, w której składzie gra Michail Antonio, kapitan reprezentacji Meksyku – Edson Alvarez odniósł poważnie wyglądającą kontuzję i opuścił boisko przy pomocy sztabu medycznego.

Alvarez przewrócił się na murawę w 27. minucie przy wyniku 0:0, bez kontaktu z przeciwnikiem. Na obecną chwilę wygląda to kontuzję ścięgna podkolanowego – nie wiadomo jednak, jak groźną.

West Ham stoi teraz w obliczu niespokojnego oczekiwania, aby zobaczyć jak poważny jest stan Meksykanina. Jeśli jest to „klasyczna” kontuzja ścięgnowa, to przewidywany okres rekonwalescencji wyniesie około 3-6 tygodni. Jest też mowa o nieco poważniejszym urazie i wówczas przerwa wynosiłaby około 8-10 tygodni.

W przypadku naszego kapitana poczekamy kilka dni, aby go zbadać i rozpoznać dobrze kontuzję – powiedział mediom po zwycięstwie główny trener Meksyku Jaime „Jimmy” Lozano

Zawodnik był wyraźnie zdenerwowany, gdy opuszczał boisko. Wydaje się w zasadzie pewne, że Alvarez opuci resztę turnieju Copa America i prawdopodobnie będzie nieobecny na początku kampanii Premier League.

Niewielkim pocieszeniem będzie wiadomość, że West Hamowi należy się pewne odszkodowanie po kontuzji Edsona Alvareza, której doznał podczas służby międzynarodowej

West Ham kwalifikuje się do rekompensaty w ramach Programu ochrony klubu FIFA (CPP) dla Alvareza. Klub skorzystał z tej procedury, gdy Jarrod Bowen został kontuzjowany podczas gry dla reprezentacji Anglii w zeszłym sezonie.

Polisa ubezpieczeniowa pokryje pełne wynagrodzenie Alvareza po pierwszych 28 dniach, aż do maksymalnego okresu ubezpieczenia wynoszącego 365 dni i limitu 6 milionów funtów na zawodnika.

Gracz został w trwającym okienku transferowym powiązany przez media z Manchesterem United, jednak teraz los zgotował mu inną przyszłość i zawodnik musi walczyć z czasem, aby jak najszybciej wrócić do sprawności. West Ham nie chciał sprzedać Alvareza, ale mógł rozważyć bardzo atrakcyjną ofertę, która teraz raczej już nie nadejdzie.

Losy Flynna Downesa mogą zależeć od tego, jak poważna okaże się kontuzja Alvareza.