West Ham United chce sprowadzić do klubu obrońcę Manchesteru United, Aarona Wan-Bissakę, aby wzmocnić swoje opcje defensywne. Według Daily Mail, David Moyes zidentyfikował 25-latka jako główny cel transferowy.

Były gracz Crystal Palace znajduje się na rozdrożu w swojej karierze, ponieważ jego kontrakt na Old Trafford wygasa w 2024 roku i chociaż wcześniej informowano, że Czerwone Diabły nie wykluczyły nowej umowy, równie prawdopodobne jest, że współpraca nie będzie kontynuowana. Młoty będą rywalizować o jego podpis z Crystal Palace – wyścig będzie więc otwarty i konkurencyjny.

Kogo Aaron Wan-Bissaka mógłby zastąpić w West Hamie?

Od mistrzostw świata Anglik rozpoczął 15 z ostatnich 22 meczów ligowych United i odzyskał formę. James Maddison powiedział o nim: Aaron jest absurdalnie dobry w obronie 1 na 1. Prawdopodobnie najlepszy na świecie, bez wyjątku. Wielu skrzydłowym zabrakło pomysłów, gdy grali bezpośrednio przeciwko niemu.

Z perspektywy West Hamu ta wytrwałość i bystrość defensywna zdziałałyby cuda dla ich obrony, zwłaszcza że są drużną, która zdobyła 53 gole w 37 meczach Premier League. Wan-Bissaka jest ucieleśnieniem ogromnego ulepszenia Vladimira Coufala w obszarach ofensywnych i defensywnych.

Młoty mogą ponownie grać w europejskim futbolu w przyszłym sezonie, jeśli wygrają finał z Fiorentiną. Wówczas na pewno należy dodać rozległą i jakościową głębię składu, a Wan-Bissaka byłby monumentalnym pierwszym krokiem w tym procesie.