Pomocnik West Hamu United – Manuel Lanzini – stał się letnim celem Aston Villi i Napoli. Gracz przygotowuje się do bycia wolnym agentem i ma opuścić West Ham na zasadzie darmowego transferu, kiedy jego obecny kontrakt dobiegnie końca.

Gdy Argentyńczyk będzie już wolnym agentem, będzie mógł „decydować o własnej przyszłości”

Według informacji ESPN, Aston Villa jest jedną z dwóch drużyn, które „zainicjowały kontakt” z przedstawicielami piłkarza. Władze Villi chcą wzmocnić drużynę Unaia Emery’ego w każdy możliwy sposób, a występy Lanziniego dla West Hamu oraz fakt, że mają już Argentyńczyków w swoim składzie i jego „znajomość” Premier League przemawiają za takim ruchem.

Nie tylko oni składają „kuszącą” ofertę. Napoli jest również zainteresowane transferem Manuela Lanziniego, dając mu szansę na obronę tytułu Serie A, ale także na rywalizację w Lidze Mistrzów. W tej chwili wydaje się, że obie strony posunęły się tylko do nawiązania kontaktu z agentami gracza w celu „wybadania” gruntu i nic więcej. Jest to jednak nazwisko, które należy obserwować, bo na pewno będą wykonane ruchy transferowe.