David Moyes ostrzegł, że Vladimir Coufal wciąż ma problemy zdrowotne i jego występ z Rapidem Wiedeń budzi wątpliwości. Drugim zawodnikiem West Hamu, który (już oficjalnie) nie jest brany pod uwagę na dzisiejszy mecz, jest Ryan Fredericks, który wczoraj trenował samotnie na otwartym treningu.

Mając dwa mecze w ciągu najbliższych czterech dni, menedżer może skorzystać z usług 21-letniego Bena Johnsona, jeśli Coufal nie zda testu sprawnościowego, który ma przejść w późnych godzinach wieczornych.

Coufal doznał kontuzji pachwiny po starciu z Nemanją Maticem w zeszłym tygodniu. Moyes potwierdził na przedmeczowej konferencji prasowej jeszcze w Leeds, że zawodnik jest leczony i ma problemy z treningami od czasu meczu pucharowego. Udało mu się zagrać na Elland Road, ale w tym tygodniu miał problemy z grą każdego dnia – ujawnił menedżer.

Moyes ma wiele możliwości, nie mając na szczęście obaw inne kontuzje. Główną pozycją Bena Johnsona jest prawy obrońca. Craig Dawson to kolejna opcja dla menedżera jako prawostronnego środkowego obrońcy. Co zdecyduje Moyes? Zapewne dużo zależy od wyników testów, które przejdzie wieczorem Vladimir Coufal.