Vanessa Gold obejmie stanowisko współprzewodniczącej, które wcześniej zajmował jej ojciec – David Gold. Możecie zrozumieć, że chociaż tak wielkie uznanie ze strony klubu jest dla mnie zaszczytem, ​​wiąże się również z ogromnym smutkiem – powiedziała Gold.

Z całego serca chciałbym, żeby David Gold i Jacqueline wciąż tu byli. Wiem też, że teraz, kiedy wkraczam w rolę, którą mój ojciec pełnił z taką dumą i oddaniem, byłby jeszcze bardziej dumny, widząc kontynuację swojej spuścizny w nasze nazwisko rodowe.

I to jest to dziedzictwo, które obiecuję chronić i podtrzymywać, i które inspiruje mnie do robienia wszystkiego co w mojej mocy, aby pomóc West Hamowi budować na wzroście i sukcesie ostatnich lat – powiedziała nowa członkini zarządu Młotów.

W jego oczach ta rola była przywilejem i opieką, która wiązała się z wielką odpowiedzialnością oraz obowiązkiem. Uważał West Ham United za dzieło miłości. Instytucja istniejąca od ponad 125 lat, wywodząca się z robotniczych stoczni londyńskiego East Endu – jego własnego podwórka, korzeni, które trzymał tak blisko swojego serca.

David Gold zawsze był świadomy, że dla kibiców, West Ham United to coś więcej niż klub piłkarski – to tożsamość, sposób na życie, a przede wszystkim jest to rodzina

West Ham United to klub, który wiele znaczy dla mnie i mojej rodziny. Głęboko zakorzeniona historia mojego zmarłego ojca i miłość do klubu są dobrze znane i będzie to przywilej kontynuować naszą rodzinną spuściznę poprzez dołączenie do zarządu West Hamu, wnosząc własne doświadczenie, wspierając klub i wszystkich z nim związanych w każdy możliwy sposób – dodała.

Vanessa wnosi dużą wiedzę biznesową i doświadczenie. Jestem pewna, że wywrze ogromny pozytywny wpływ, który przyniesie wielkie korzyści klubowi – powiedziała Karren Brady, witając nowego członka zarządu. Cieszę się, że mogę powitać tą wspaniałą kobiet w radzie dyrektorów West Hamu United. 

David Gold i ja byliśmy bliskimi przyjaciółmi i partnerami biznesowymi przez prawie pół wieku i to bardzo uspokajające, że dziedzictwo Davida jest kontynuowane w jego imieniu. West Ham United to klub zbudowany na silnych wartościach i zasadach rodzinnych. Ważne jest, abyśmy nadal to pielęgnowali. Vanessa jest już znanym i lojalnym członkiem rodziny West Hamu i nie możemy się doczekać tej współpracy – zakończyła Brady.

Mam szczęście, że istnieje zespół Dyrektorów, których znam i szanuję – David Sullivan, Daniel Křetínský, Karren Brady i Tripp Smith – mam nadzieję, że moje własne doświadczenie pomoże we wsparciu i wzmocnieniu Klubu oraz pomoże byśmy wciąż mierzyli wyżej – dodała Vanessa Gold.