21-latka przenosi się do wschodniego Londynu po opuszczeniu Reading i staje się drugim transferem Irons tego lata. Harries podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt w 2021 roku i w swoim debiutanckim sezonie zagrała 16 razy. 

To ekscytująca, pracowita i utalentowana piłkarka. Posiada ogromną umiejętność tworzenia i zdobywania bramek. Emma jest wciąż stosunkowo młodą zawodniczką, która ma duży potencjał i nie ma wątpliwości, że wniesie ogromną wartość do żeńskiej drużyny.

To niesamowite uczucie podpisać kontrakt z West Hamem United – powiedziała whufc.com. West Ham to ogromny klub i myślę, że jest to dla mnie idealny kolejny krok w rozwoju, jako zawodniczki. Mam dopiero 21 lat i ten ruch będzie dla mnie ważny, a West Ham to klub, który naciska na rozwój młodzieży i to jest coś, co mnie bardzo ekscytuje. 

Nominacja Rehanne Skinner była również czymś, co pomogło mi w podjęciu decyzji. Jest kimś, kto pracował w młodszych grupach wiekowych w Anglii i myślę, że będzie idealnym menedżerem do gry. Czekam więc na naprawdę dobry sezon. Jestem podekscytowana spotkaniem ze wszystkimi fanami West Hamu – zakończyła Harries.