Można śmiało powiedzieć, że West Ham i jego fani uwielbiają każdą minutę swoich europejskich spotkań w Lidze Europy i Lidze Konferencji Europy w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

Początkowo jednak, wyśmiewano Conference League i rozgrywki trzeciego poziomu UEFA porównywano do Pucharu Intertoto – ostatniego trofeum, które West Ham oficjalnie zdobył w 1999 roku. Jose Mourinho udowodnił jednak, co dla niego znaczy ta wygrana – zrobił sobie tatuaż trofeum po tym, jak poprowadził Romę do tytułu w inauguracyjnym sezonie Ligi Konferencyjnej.

Oficjalne konto UEFA Conference League ogłosiło, że West Ham zapisał się na kartach historii europejskiego futbolu

West Ham jest teraz faworytem do wygrania zawodów, zwłaszcza po losowaniu par ćwierćfinałów i półfinałów w zeszłym tygodniu. W połączeniu z faktem, że Lazio i Villarreal odpadły z rozgrywek, szanse Młotów wzrastają. Wiadomo jednak, że jest wyraźny kontrast między formą Młotów w Premier League i Europie. Ale czy to budzi „europejski niepokój”?

Dyrektor sportowy Lazio, Igli Tare, kpił z Ligi Konferencyjnej na początku tego sezonu, kiedy jego klub rywalizował w Lidze Europy – nazywając je „zawodami przegranych” – teraz sam już nie jest w grupie walczącej o trofeum.

Osiem zwycięstw West Hamu od fazy grupowej do ćwierćfinału jest oficjalnie najdłuższą passą wszystkich angielskich drużyn w całej historii klubowych rozgrywek UEFA. Biorąc pod uwagę, że West Ham mierzył się z uznanymi klubami o europejskiej sile, takimi jak Anderlecht i Steaua Bukareszt (FCSB), jest to nie lada wyczyn.

Poziom rywali jest niższy w Lidze Konferencyjnej, ale… tylko do pewnego momentu

Biorąc pod uwagę jakość niektórych angielskich drużyn w Europie na przestrzeni dziesięcioleci, zdumiewające jest, że West Ham ma tak znaczący rekord. To powinno być powodem do dumy dla wszystkich fanów i jest to rekord, który prawdopodobnie pozostanie na wiele lat.

Młoty zagrają z Gent w dwóch meczach w ćwierćfinale w przyszłym miesiącu. Z tej „okazji” Belgowie opublikowali interesujący Tweet przed spotkaniem: