Siódmej porażki w bieżących rozgrywkach Premier League U21, ponieśli piłkarze Młotów. Tym razem lepszy okazał się Everton, który wygrał 2:0. Gole dla The Toffes strzelali Conor McAleny oraz Callum Connolly. Warto zauważyć, że swoje pierwsze spotkanie w bordowo-błękitnej koszulce rozegrał, nowy nabytek West Hamu, Doneil Henry.

Terry Westley na to spotkanie zmienił ustawienie z 4-5-1, na 3-5-2. W pierwszym składzie znaleźli się m.in tacy gracze jak Ravel Morrison, Diego Poyet czy właśnie wspominany Henry.

W czwartej minucie dobrą okazję na otworzenie stanu spotkania miały Młoty, ale po strzale głową Henry’ego, piłka przeleciała minimalnie obok bramki. Swoją pierwszą dobrą sytuacje gospodarze mieli w 27 minucie po strzale Duffusa, ale ładną interwencją popisał się Spiegel. W 43 minucie znów Szwajcar musiał wykazać się swoimi umiejętnościami po strzale McAleny’ego. W pierwszej połowie nic już się nie wydarzyło i zespoły udały się na przerwę.

Drugą część gry lepiej rozpoczeli gospodarze i w 50 minucie wyszli na prowadzenie po golu McAleny’ego. Siedem minut później było już 2-0, a bramkę zdobył Connolly. Jak pokazały powtórki ten gol nie powinien zostać uznany, gdyż obrońca Evertonu był w tej sytuacji na spalonym. Do końca spotkania West Ham dążył do zdobycia gola, ale niestety to się nie udało i mecz skończył się wynikiem 2-0.

Szansę na rehabilitację piłkarze Westleya, będą mieli 23 stycznia, kiedy to na własnym boisku podejmią Chelsea Londyn.

Everton U21 – West Ham U21 2:0 (0:0)

Bramki: McAleny 50, Connolly 57.

West Ham U21: Spiegel – Henry (Oxford 65), Potts, Burke – Westley, Poyet, Bywater (Cullen 60), Nasha, Page – Morrison, Lee (Turgott 65).

Rezerwa: Boness, Fanimo.

Everton U21: Hewelt – Jones, Browning, Kenny, Connolly – Kennedy, Grant, Junior, Henen – McAleny (Long 65), Duffus.

Rezerwa: Hunt, Ledson, Williams, Dowell.

Sędzia: Paul Graham