Sponsor Młotów, firma Alpari ogłosiła stan upadłości. Broker walutowy jest jedną z największych ofiar czwartkowych zawirowań wokół franka szwajcarskiego.

– Decyzja SNB spowodowała, że straty większości klientów przekroczyły ich kapitały. Gdy klient nie może pokryć straty, przechodzi ona na brokera. To sprawiło, że staliśmy się niewypłacalni – czytamy w komunikacie na stronie Alpari.

W oświadczeniu klub podziękował za współpracę trwającą od 2011 roku. Włodarze West Hamu zapewniają jednak, że sytuacja brokera nie będzie miała wpływu na klub. W zeszłym miesiącu został opublikowany raport dotyczący przypływów londyńskiej drużyny, który wskazywał na rekordowe przychody w wysokości 10 milionów funtów. Młoty nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony potencjalnych sponsorów. Trwają już nawet zaawansowane rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Do końca sezonu West Ham będzie występował w koszulkach bez logo sponsora. Podobna sytuacja miała miejsce w 2008 roku, kiedy to ówczesny sponsor Młotów, operator turystyczny XL Holidays, ogłosił bankructwo.