Ricardo Vaz Te nie jest już piłkarzem Młotów. Klub rozwiązał kontrakt z Portugalczykiem za porozumieniem stron. Skrzydłowy jest już w drodze do Turcji, gdzie podpisze umowę z Akhisar Belediyespor, której trenerem jest słynny Brazylijczyk Roberto Carlos.

28-latek trafił na Upton Park w styczniu 2012 roku z Barnsley za 500 tysięcy funtów. Piłkarz znacznie pomógł West Hamowi w powrocie do Premier League. W 15 spotkaniach w Championship strzelił aż 10 goli, w tym jednego bardzo ważnego na wagę awansu z Blackpool. Łącznie bordowo-błękitną koszulke zakładał 61 razy, strzelając przy tym 19 goli.

Chcę aby wszyscy w klubie West Ham United, wiedzieli że to był dla mnie zaszczyt grać w takim klubie. Każdy z Was ma wyjątkowe miejsce w moim sercu. Mam niesamowite wspomnienia związane z tym miejscem i spotkałem tutaj wspaniałych ludzi, których będę pielęgnował przez resztę mojego życia. Dziękuję i kocham was wszystkich teraz czas rozpocząć nową podróż do Turcji. – napisał na swoim Twitterze, Ricardo Vaz Te.

Ponadto z klubu wypożyczeni zostali Paul McCallum (Portsmouth – do końca sezonu) oraz Ben Marlow (Bishop’s Stortford – do 15 lutego).

My jako redakcja whufc.pl, życzymy Portugalczykowi powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej oraz życiu prywatnym. Dzięki Vaz!