Regularnie występujący przez większą część sezonu Tomáš Souček, trzy kolejne mecze Premier League rozpoczynał na ławce rezerwowych na początku tego roku. Pomocnik West Hamu potwierdził, że nie ma żadnych problemów w klubie po tej krótkiej przerwie, gdy nie pojawiał się wyjściowej jedenastce Davida Moyesa.

Pomimo tej przerwy, Souček pozostaje ważnym graczem w pomocy West Hamu, a jego obecność na boisku będzie kluczowa w walce klubu o przetrwanie.

Fakt, że nie rozegrałem dwóch lub trzech meczów z West Hamem w Premier League, nie oznacza, że ​​straciłbym miejsce w zespole. Gramy w pucharach i jest dużo meczów, więc moje obciążenie pracą jest, powiedziałbym maksymalne. Jestem zadowolony i mam nadzieję, że tak będzie dalej – zaznaczył Tomáš Souček.

Czech zdecydowanie obniżył swój poziom w ataku – miał odpowiednio 10 i 6 bramek w ostatnich dwóch sezonach, a teraz zaledwie 2 w trwającej kampanii. Przy dużej liczbie napastników w składzie, energia i agresja Součka będą miały jednak największe znaczenie w środku pola. Co więcej, jego refleksja jest uzasadniona, ponieważ Moyes zmienia skład w związku z kontuzjami i wyjazdami do Europy – menedżer stara się wykorzystać wszystkich swoich zawodników w jak najbardziej efektywny sposób.

Biorąc pod uwagę niedawne rozmowy na temat potencjalnego odejścia Declana Rice’a, rola Tomáša Součka w drużynie może jeszcze wzrosnąć w przyszłym sezonie. Reprezentant Czech pokazał swoje zdolności przywódcze dla swojego narodu, obecnie nosząc opaskę kapitańską.