Jeśli  Moyesowi uda się przywrócić  zawodnika do formy, Londyńczycy mogą posiąść tajną broń. Cornet ma szansę stać się jednym z najlepszych w West Hamie, szczególnie że będzie chciał nadrobić stracony czas.

Zespół z pewnością zostanie teraz wzmocniony przez pełny powrót Iworyjczyka, który posiada wszystkie umiejętności potrzebne, aby zostać kluczowym zawodnikiem w nadchodzącej serii gier. Skrzydłowy pozyskany zeszłego lata, ostatnio zasmakował gry w Premier League w zremisowanym 1:1 meczu Młotów z Aston Villą 12 marca. Pauzował jednak od 1 października z powodu kontuzji łydki, której nabawił się w meczu z Wilkami.

Urazy kluczowych graczy takich jak Nayef Aguerd, Michail Antonio, Łukasz Fabiański, Kurt Zouma, Danny Ings i Maxwel Cornet na różnych etapach sezonu, uniemożliwiły Młotom znalezienie formy w lidze.

Cornet pokazał swoją wartość podczas krótkiego pobytu w Burnley w zeszłym sezonie, strzelając imponujące dziewięć bramek i zaliczając jedną asystę w Premier League

Dysponując szalonym tempem, doskonałym sprytem i wyjątkową umiejętnością w zdobywaniu i kreowaniu bramek, może idealnie pasować do filozofii Moyesa na londyńskim stadionie. Cornet nada atakowi zupełnie nowy wymiar, gdy Said Benrahma i Jarrod Bowen walczą o konsekwentną formę w ostatnich tygodniach.