Według Davida Ornsteina, West Ham wykorzysta możliwość przedłużenia kontraktu z Michailem Antonio do lata 2024 roku. Pisząc dla The Athletic, Ornstein twierdzi, że Młoty wiążą swoją przyszłość z 31-latkiem na następne dwa i pół roku.

Kontrakt Antonio wygasa latem 2023 r. Klub ma możliwość przedłużenia go o kolejny rok, do lata 2024 roku i więcej niż pewne jest to, że opcję tą wykorzysta. Uważa się również, że West Ham zrewiduje umowę z reprezentantem Jamajki latem przyszłego roku, mając na uwadze potencjalną podwyżkę płac napastnika – Antonio cieszy się najlepszym czasem w swojej karierze.

Gracz kilka pierwszych sezonów spędził na dzieleniu swojej roli na boisku. Teraz został przekształcony w pełnoprawnego środkowego napastnika. Po zdobyciu 10 celnych trafień w Premier League w każdym z ostatnich dwóch sezonów, Antonio jest na dobrej drodze do uzyskania najwyższego w historii wyniku.

W sezonie 2021/22 strzelił sześć ligowych goli – jego ostatnia bramka padła w październiku (w meczu z Tottenhamem Hotspur)

Antonio  odegrał także kluczową rolę w sobotniej wygranej nad Chelsea na London Stadium, zapewniając asystę przy zwycięskiej bramce Arthura Masuaku – gol ten dał West Hamowi 3 punkty.

Przed końcem obecnej kampanii Antonio skończy 32 lata, ale nie widać u niego oznak spowolnienia i nowy kontrakt będzie w pełni zasłużony.