Declan Rice, Nayef Aguerd i pomocnik Tomáš Souček zostali zmuszeni do wycofania się z meczu na Etihad Stadium po tym, jak zachorowali tego samego dnia. David Moyes przekazał aktualne informacje na temat trójki graczy, którzy z powodu choroby opuścili spotkanie w środku tygodnia, ma jednak nadzieję, że cała trójka będzie dostępna, aby zmierzyć się z Manchesterem United w niedzielę.

Byli dzisiaj – potwierdził menadżer. Po raz pierwszy od tamtego dnia, gdy zachorowali, mieliśmy okazję ich ocenić – przeszli mały trening, więc mam nadzieję, że wszyscy będą dostępni w weekend. Natomiast jeden, inny gracz został dziś rano odesłany do domu, więc mamy kolejnego, który właśnie powiedział, że nie czuje tak dobrze – musimy mieć nadzieję, że możemy w jakiś sposób powstrzymać tego wirusa. Wygląda na to, że jest to raczej rodzaj choroby, a nie zatrucie jak podejrzewaliśmy początkowo, ale gracze dość szybko sobie z tym radzą.

Moyes  nie podał nazwiska gracza, który obecnie zmaga się z problemami zdrowotnymi, jednak czujne oko dziennikarzy „nie śpi”

Klub opublikował krótki film treningowy na swoim koncie na Twitterze przed niedzielnym meczem, na którym 19 starszych graczy zostało sfotografowanych podczas sesji.  Oczywiste, że prawy obrońca Vladimir Coufal (ścięgno podkolanowe), środkowy obrońca Kurt Zouma (kostka) i napastnik Gianluca Scamacca (kolano) byli nieobecni zgodnie z oczekiwaniami z powodu kontuzji., ale także skrzydłowy  Maxwel Cornet nie został zauważony na treningu w przed starciem Premier League z Manchesterem United.

Wnioskuje się, że ma to związek z chorobą, która obecnie przechodzi przez drużynę West Hamu.  Cornet nie pojawił się w sesji, co nie znaczy, że go w sesji nie było, ale takie można wysnuć przypuszczenia, gdyż w piątek rano, w czasie zbliżonym do sesji treningowej opublikował post na Instagramie, dziękując koledze z drużyny – Kurtowi Zoumie i jego partnerce – za kupienie synowi prezentu urodzinowego. Czy można więc wyciągnąć takie wnioski, że to Cornet będzie kolejnym nieobecnym?

Dwóch zawodników, których na pewno zabraknie w starciu z Czerwonymi Diabłami, to Kurt Zouma i Vladimír Coufal

Zouma doznał kontuzji kostki w meczu z Crystal Palace w zeszły weekend, podczas gdy Coufal został wycofany podczas spotkania na stadionie Etihad z powodu problemu ze ścięgnem podkolanowym. Menadżer mówi, że będzie musiał poczekać, aby zobaczyć, jak długo ta para graczy pozostanie wykluczona z gry.

Nie zamierzamy podawać harmonogramu Kurta, ponieważ wiemy, że jest chłopcem, który bardzo szybko się regeneruje – dodał. Ma kontuzję kostki, więc w tej chwili nie mamy tak naprawdę żadnej, nawet przypuszczalnej daty powrotu.

Vlad nie będzie dostępny w najbliższej grze. Zranił sobie ścięgno podkolanowe i nie jesteśmy pewni, jak bardzo jest to poważne. Mamy nadzieję, że nie jest tak źle.