Jesteśmy bardzo pewni siebie. Jeśli gramy najlepiej jak potrafimy, zapewnimy każdej drużynie bardzo dobre spotkanie. Mam nadzieję, że w niedzielę zagramy na maksimum naszych możliwości. Gdy to zrobimy, z pewnością zdobędziemy dodatkowe punkty, których potrzebujemy w tym momencie – powiedział podczas konferencji prasowej David Moyes.

Uczysz się, kiedy patrzysz jak grają wszystkie dobre drużyny. Manchester United to naprawdę dobry zespół, ma świetnych piłkarzy. Menedżer wykonał z nimi konkretną pracę w tym roku. Nie martwimy się jakością przeciwnika, ponieważ kilka tygodni temu musieliśmy grać z jedną z najlepszych drużyn w lidze i zremisowaliśmy. W niedzielę po prostu musimy dać z siebie maksimum.

W naszej historii zrobiliśmy wiele dobrych rzeczy na Old Trafford, ale nie osiągnęliśmy rezultatu. Jeśli spojrzymy na ostatnie sezony… Jesse Lingard strzelił zwycięskiego gola, ale Mark Noble nie wykorzystał rzutu karnego w 91 minucie. Kilka meczów z Manchesterem United było bardzo wyrównanych. Miejmy nadzieję, że damy im dobry mecz, bo to oczywiście bardzo ważne.

Erik ten Hag i sposób w jaki podszedł do pracy jako menedżer Manchesteru United

Myślę, że Erik ma naprawdę dobre podejście, spotkał się ze wspaniałą reakcją i znacznie zbliżył Manchester United do miejsc, w których wszyscy mieli nadzieję, że się znajdą.

Kilka dni po spotkaniu z Manchesterem, West Ham ma bardzo ważne spotkanie w Lidze Konferencji Europy

Zawsze powtarzałem, że Premier League musi być naszym priorytetem. Kiedy zaczynasz mówić o półfinale europejskich rozgrywek, to przychodzą nieco rozbieżne myśli i zmieniają się decyzje, bo to jest coś, do czego trudno dojść. Musimy spróbować zarządzać obydwoma spotkaniami najlepiej jak potrafimy.

Dodatkowa presja związana z walką o utrzymanie nie wpłynie na zawodników?

Będziemy nadal grać najlepiej jak umiemy i jak robiliśmy to w ostatnich tygodniach. Mieliśmy kilka trudnych meczów, ale ogólnie jestem z nich całkiem zadowolony.

Jak ważna będzie rola Michaila Antonio do końca sezonu, biorąc pod uwagę, że brakuje mu tylko jednego gola do najlepszego sezonu w historii klubu?

Jeśli utrzyma formę w jakiej był przez ostatni miesiąc, to da nam to wielkie szanse. Zdobywa gole, gra się przeciwko niemu trudniej, prowadzi linię o wiele lepiej niż wcześniej, więc mam nadzieję, że utrzyma ten poziom, ponieważ będzie to bardzo ważne w okresie sezonu, do którego wchodzimy. Trzymam za niego kciuki i wierzę w niego, tak jak w cały nasz zespół.

To będzie 13. mecz Moyesa z Manchesterem United, odkąd opuścił ich klub. Czy nadal wydaje się, że jest to większa gra z powodów osobistych niż większość innych?

Prawdopodobnie rozegrałem 30 meczów przeciwko Manchesterowi United, zanim przeszedłem do nich. Odbyło się wiele meczów przeciwko nim. Zawsze byli niezwykle trudnymi przeciwnikami – nie tylko dla mnie, ale dla każdego menedżera, chyba że zarządzasz jednym z najlepszych zespołów, to wtedy spojrzenie jest nieco inne. Dobra, tak, rzeczywiście czekam z niecierpliwością na tą grę. Musimy zagrać na maksimum naszych możliwości. Jeśli tak zagramy, damy im naprawdę dobry mecz, a jeśli będziemy mieli za sobą kibiców, to będzie tak, jak to zrobiliśmy przeciwko Arsenalowi – fani wspierali drużynę i dzięki temu będzie dla nas świetna szansa na dobry wynik.

Od końca lutego West Ham nie rozegrał meczu ligowego bez meczu w środku tygodnia. Czy zmęczenie ma coś wspólnego z ostatnimi atakami chorób?

Jeśli jesteś zmęczony, jesteś podatny na złapanie choroby, wirusa lub nawet zwykłego przeziębienia. Może się to łatwo zdarzyć. Myślę, że terminarz był niezwykle trudny dla nas i dla innych zespołów. Manchester United i my sami jesteśmy zespołami, które prawdopodobnie miały najtrudniejszy harmonogram. Wiem, że zespołem, który miał najwięcej zaledwie dwudniowych regeneracji między meczami w tym sezonie jesteśmy my. Mieliśmy naprawdę trudny czas. Czy zrzuciłbym na to obecne problemy z odpornością graczy? Niekoniecznie,  ale nie można temu zaprzeczyć. Nie wiemy tego, ale jest taka ewentualność.

Późny czas rozpoczęcia meczu w niedzielę – fanom Manchesteru United może być trudno wrócić do domu

Myślę, że to naprawdę trudny czas, szczególnie dla kibiców gości. Nasi kibice, gdybyśmy jechali na Old Trafford na siódmą wieczorem w niedzielę, powiedzieliby, że to nie brzmi dobrze. Miałem na tyle szczęścia, że ​​dawałem sobie radę w Europie – np w Hiszpanii, gdzie jest wiele niedzielnych wieczornych meczów towarzyskich. To część kultury. Myślę, że to, co uważamy za trudne, to to, że tak naprawdę nie jest częścią naszych zwyczajów. Ale bądźmy uczciwi, nie tak dawno temu mówiliśmy, że niedzielny futbol nie jest częścią naszej kultury, a teraz jest czymś normalnym. Musimy zrozumieć, że prawdopodobnie ze względu na rok, który mieliśmy z mistrzostwami świata, istnieją powody, dla których niektóre rzeczy musiały się zmienić. A może publiczność będzie się cieszyć niedzielną nocną piłką nożną?

Jeśli Rice odejdzie, czy Flynna Downes pozostanie jako jego potencjalny następca na dłużej?

Nie chciałbym, żeby umieszczać ich w takiej hierarchii. Flynn sam wykonuje dobrą robotę. Dobrze się rozwija. Mówiłem wiele razy, że jeśli przyprowadzisz chłopców z Championship, może to zająć trochę czasu zanim zaczną grać na właściwym poziomie. Zaufaliśmy mu, graliśmy z nim w wielu ważnych meczach. Czy jest kompletnym następcą Declana Rice’a? Nie jestem co do tego pewien.

Powrót Sama Allardyce’a do Premier League jako menedżera Leeds United

Bardzo się cieszę, że Big Sam wrócił, ponieważ jest wspaniałym człowiekiem i menadżerem, dobrze zorientowany w piłce nożnej i Premier League. Cieszę się, że go widzę z powrotem, ale mam nadzieję, że nie dzieje się to ze szkodą dla nas samych i zagrożenia naszej pozycji w lidze – zakończył Moyes.