David Moyes podczas spotkania z mediami przedstawił informacje na temat kondycji swojego zespołu przed niedzielnym meczem West Hamu z Manchesterem United.

Po wygraniu sześciu meczów u siebie we wszystkich rozgrywkach, Moyes ma nadzieję, że jego drużyna będzie kontynuować imponującą formę na Old Trafford – miejscu, w którym Irons cieszyli się powodzeniem w zeszłym sezonie.

Są wątpliwości co do niedzielnego starcia, jeśli chodzi o kontuzjowanych graczy. Szkot wyjaśnił, że Jarrod Bowen, który opuścił mecz w środku tygodnia z Silkeborgiem, ma kontuzję kostki, ale trenował już na boisku. Nie wiadomo jednak, czy Bowen będzie gotowy na niedzielny mecz.

Anglik nie pojawił się w czwartkowym starciu w Lidze Konferencji Europy, wywołując obawy fanów. 25-latek grał do tej pory we wszystkich meczach Premier League, strzelając dwa gole w 12 meczach.

Musimy zobaczyć, jak się będzie czuł Jarrod i sprawdzić wiele rzeczy, zanim podejmiemy decyzję.  Każdy klub jest taki sam pod względem liczby meczów – zawsze są szanse na kontuzje lub stłuczenia. Miejmy nadzieję, że żadnych poważniejszych kłopotów z tego nie będzie.

Nie wiadomo także, czy Craig Dawson i Maxwel Cornet są już gotowi do gry. Menadżer natomiast był zadowolony z postępów Nayefa Aguerda, który zadebiutował w West Hamie w wygranym meczu z Silkeborgiem, ale nie jest on brany pod uwagę do składu na Manchester.

Fizyczna strona i kondycja Aguerda jeszcze trochę pozostawiają do życzenia i wiele pracy przed nami. On musi przyzwyczaić się do Premier League. Potrzebuje więcej czasu, żeby się przystosować, ale my mu to damy. Uważam, że zrobiliśmy naprawdę dobrze, pozwalając mu na 75 minut gry wczoraj.

David Moyes potwierdził, że nie będzie  w składzie meczowym Lucasa Paquety, który doznał kontuzji z Southampton.

Lucas nie jest dostępny. Będzie brany pod uwagę dopiero w przyszłym tygodniu.