Niedzielne spotkanie będzie 20. meczem Młotów w ciągu zaledwie 84 dni we wszystkich rozgrywkach i jednocześnie ostatnim wyjazdowym spotkaniem Premier League przed przerwą na Mistrzostw Świata FIFA 2022.

West Ham będzie starał się kontynuować dobrą passę przeciwko Czerwonym Diabłom, którymi w sezonie 2013/14 zarządzał Moyes. Optymizmem napawa fakt, że zespół z Londynu zdobył 10 punktów z możliwych 15 w tym miesiącu w Premier League, a także wygrał wszystkie trzy swoje mecze w tym miesiącu w Lidze Konferencji Europy.

David Moyes, przemawiając w piątek po południu w Rush Green Training Ground, wyjaśnił jak bardzo jest zadowolony z serii zwycięstw u siebie i czego oczekuje od spotkania z Manchesterem United

Myślę, że Manchester United jest w dobrej formie, poprawił się i wygląda na to, że w tej chwili zmierza w dobrym kierunku, ale my także. Wyjazd na Old Trafford dla każdego to zawsze trudna sprawa. Mają naprawdę świetnych graczy, więc będziemy musieli grać dobrze, ale nasi chłopcy nie są przecież gorsi. Myślę, że zaczynamy też znajdować trochę formy, przydałoby się zacząć strzelać więcej goli, ale wierzę, że i do tego momentu dojdziemy.

 Erika ten Hag i obecna sytuacja z Cristiano Ronaldo

Zawsze będę obserwował każdego menedżera, który wchodzi do Manchesteru United i życzył mu powodzenia, ponieważ to fantastyczna praca i wspaniały klub. Ja już miałem tam swój czas i nie chciałbym komentować w żaden sposób tego co tam się dzieje, także sytuacji z Cristiano. 

Ostatni wielki wyjazdowy mecz przed Mistrzostwami Świata

Jeśli utrzymamy naszą domową formę, którą ostatnio pokazaliśmy, to powinien być fantastyczny mecz. Musimy poprawić naszą formę wyjazdową, ale jeśli będziemy mogli powielić to co robimy u siebie i dalej wygrywać, to będzie dobrze. Mecze w Premier League są bardzo wyrównane. Nawet poza domem, niektóre z naszych porażek, były naprawdę bliskie remisom czy wygranym. Jak wiemy, wpływały na to często czynniki niezależne od nas.

Pięciu lub sześciu zawodników pojedzie na Mistrzostwa Świata

Myślę, że Mistrzostwa Świata w środku sezonu zawsze dają szansę na niespodziewane sytuacje. Obecnie widzimy wiele drużyn, które cierpią z powodu zbyt wielu meczów – dla niektórych to dużo, więc dźwigamy ciężki bagaż. Na Mundialu zawodnicy zdobędą wspaniałe doświadczenie, wszyscy nie mogą się doczekać, będzie to dla nas wspaniałe.

Czy pomoże to niektórym klubom, które będą miały mniej graczy na wyjeździe? Możliwe, ale powołanie i szansa na grę na takim turnieju da zawodnikom dużą pewność siebie i doświadczenie. Nigdy wcześniej nie mieliśmy Pucharu Świata o tej porze sezonu, więc nikt nie jest pewien, jakie będą jego efekty. Oczywiście po Mistrzostwach Świata, niezależnie od tego, czy jesteś zwycięzcą, półfinalistą lub ćwierćfinalistą, wracasz na 26 grudnia i masz być gotowy do gry.

Czy w przerwie dacie graczom czas wolny lub zrobicie mini przedsezon i rozegracie kilka meczów towarzyskich?

Zaczynami rozplanowywać ten czas, ale dokładne informacje przekażemy w późniejszym czasie.