West Ham jest jednym z klubów monitorujących Alfiego Bendle’a – AFC Wimbledon rozważa transfer zawodnika. 17-latek zrobił wrażenie w klubie z niższej ligi i zaczyna pokazywać się z dobrej strony w pierwszym zespole.

W zeszłym sezonie zadebiutował w ostatnim meczu – w tej kampanii zagrał już pięć razy, robiąc wrażenie w startach EFL Trophy przeciwko Aston Villi i Crawley. W tym momencie Bendle przede wszystkim schodzi z ławki, ale  jak dla tak młodego gracza, jest to fantastyczny początek drogi do rozwoju i rozpędu kariery.

Mówi się, że Młoty spoglądają w stronę Anglika, jednak nie są osamotnieni w zainteresowaniu nim – Swansea City i Watford również mają ochotę powalczyć o Bendle’a. Mówi się, że ma on w kontrakcie niewielką klauzulę wykupu i jest prawdopodobne, że Wimbledon zażąda spełnienia tego warunku. Nie jest jasne na jaką kwotę opiewa ta klauzula, ale na pewno nie jest ona poza zasięgiem Młotów.

Obecny szef AFC Wimbledon – Johnnie Jackson ma nadzieję, że tymczasowy, a nie stały ruch będzie odpowiednim kompromisem, który zapewni Bendle’owi możliwość bardziej regularnej gry.

Przyglądamy się możliwościom wypożyczenia Alfiego. Byłoby to ogromne dla jego rozwoju. Rozmawiałem z Alfiem i byłoby wspaniale dla niego, gdyby grał w seniorską piłkę nożną. On koniecznie musi tego doświadczyć – powiedział Jackson.